Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

KTM LC 4E

Data publikacji: Autor: (boro)

 Dwa motocykle marki KTM od roku użytkują funkcjonariusze Straży Granicznej z Krynicy Morskiej. To najlepsze jednoślady w parku maszyn Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Fot. Anna Arent

Jednośladowe realia SG zmieniły się diametralnie w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Pogranicznicy wspominają jeszcze czasy, kiedy to męczyli się na siedmiokonnych WSK 125. Teraz mają do dyspozycji 40 koni mechanicznych i to w wydaniu najlepszej klasy terenowej. Motocykle te doskonale radzą sobie w trudnym terenie. Niestraszne są dla nich podmokłe i wąskie leśne dróżki, jak również grząskie plaże, które również w strefie przygranicznej patrolują fukcjonariusze SG.

 

- KTM jest bardzo dobrym motocyklem w swojej klasie, wystarczy powiedzieć, że pojazdy tej marki wygrywały rajdy Paryż - Dakar - mówi st. chor. Zdzisław Jaworski. - Bardzo dobrze radzą sobie w lesie, na plaży, jak i na drogach twardych. Moc motocykla pozwala bez problemów jechać nim po grząskim plażowym piachu.

 

Na Pomorze trafiło dziewięć tego typu maszyn. Strażnicy z Krynicy Morskiej mogą czuć się wyróżnieni, bowiem jako jedyni otrzymali dwa z dziewięciu jednośladów.

 

- Zadecydował o tym obszar działania funkcjonariuszy z Krynicy Morskiej, jak i fakt, że motocykle marki Honda, eksploatowane od 1994 roku, utrzymywane są w krynickiej strażnicy w bardzo dobrym stanie technicznym - wyjaśnia kmdr por. Grzegorz Goryński, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Walory nowych pojazdów podkreśla również kpt. Stanisław Kowalczyk, komendant krynickiej strażnicy.

 

- Dzięki tym motocyklom zwiększyła się przede wszystkim mobilność funkcjonariuszy. Będą przydatne w pełnieniu służby - mówi kpt. Kowalczyk.

Dane techniczne

Pojemność silnika 400 ccm
Moc maksymalna 40 KM
Średnie spalanie 5,5 l/100 km
Waga pojazdu 137 kg
Prędkość maks powyżej 150km/h

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Baron (gość)

    KTM bardzo dobry sprzęt tylko okropnie drogi !!!!!!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości