Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Kto dogoni Schumachera?

Data publikacji: Autor: GRACZ LESZEK

fot. McLaren Niesamowitych rzeczy dokonuje w tym sezonie sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 – Michael Schumacher. Gdy wydawało się, że właśnie teraz naciśnie go Kimo Raikkonen z McLarena/Mercedes i kierowcy Williamsa/BMW – Juan Pablo Montoya oraz młodszy brat arcymistrza Ralf Schumacher Ferarri dało do dyspozycji swemu asowi niesamowitą broń – fantastycznie przygotowany

fot. McLaren Niesamowitych rzeczy dokonuje w tym sezonie sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 – Michael Schumacher. Gdy wydawało się, że właśnie teraz naciśnie go Kimo Raikkonen z McLarena/Mercedes (na zdjęciu obok) i kierowcy Williamsa/BMW – Juan Pablo Montoya oraz młodszy brat arcymistrza Ralf Schumacher Ferarri dało do dyspozycji swemu asowi niesamowitą broń – fantastycznie przygotowany bolid. Michael Schumacher jest dotychczas bezkonkurencyjny.


W niedzielę stanie przed szansą odniesienia szóstego zwycięstwa w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, na torze Catalunya położonym koło Barcelony. Będzie to jego 200. start w Formule 1. Schumacher wygrywał w Barcelonie w ostatnich trzech sezonach jako kierowca Ferrari, a w latach 1995-96 w barwach innego włoskiego teamu Benetton. O dwie wygrane mniej W GP Hiszpanii odnieśli czterej kierowcy: Po niedzielnym wyścigu 35-letni Niemiec – z dorobkiem 200 startów w cyklu Grand Prix - będzie zajmował szóste miejsce na liście wszech czasów, mając na koncie o jeden występ mniej od Francuza Jeana Alesiego. Najwięcej ze wszystkich kierowców, bo 256 startów, ma na koncie Włoch Riccardo Patrese, który zakończył karierę w połowie lat 90. Po obecnym sezonie Schumacher może awansować na drugie miejsce w tej klasyfikacji z dorobkiem 213 startów w Formule 1.


Tor Catalunya liczy 4727 metrów. Obiekt ten stanowi doskonałą kombinację 14 szybkich, ale dosyć łagodnych i wolnych wiraży, w tym sześciu lewo- i ośmiu prawoskrętnych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości