Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Felietony

Którędy do Katowic? Felieton Iwaszkiewicza

Data publikacji: Autor: Jerzy Iwaszkiewicz

Fot. Archiwum Będzie dziś trochę o drogach. Jeszcze niedawno trudno było wjechać do Warszawy, a obecnie jeszcze trudniej wyjechać. Drogi mamy jak malowanie, autostrady, ale tak oznakowane, że zupełnie nie wiadomo jak jechać. Warszawa na dojeździe od strony Łodzi praktycznie nie istnieje, wszędzie napisy Konotopa. Każdy cudzoziemiec myśli z przerażeniem, że dojechał do jakiegoś innego kraju.

Jerzy Iwaszkiewicz / Fot. Bartek Syta/Polska PressZ wyjazdami jest jeszcze gorzej. Dokładnie oznakowano na obwodnicy Warszawy wyjazdy na Terespol i Sandomierz tyle, że tam nie ma jeszcze drogi. Na Łódz, a także Lublin drogi owszem są, ale w mieście nie ma za to znaków jak jechać. Prezydenci Polski i Niemiec ustalili parę lat temu, że autostrada z Warszawy do Berlina nosić będzie nazwę Autostrady Wolności tyle, że nie wiadomo gdzie się zaczyna.

Zobacz także: Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:2 [ZDJĘCIA]

Pełna szopka dzieje się obecnie z wyjazdem z Warszawy na Katowice. Gotowy jest już kawałek nowej autostrady, bokiem poza Jankami, świetny zresztą tylko zapomniano zaznaczyć jak tam dojechać i, że w ogóle istnieje. Nigdzie nie ma znaku. Szkoły są dwie. Jedni twierdzą, że trzeba jechać Alejami Jerozolimskimi i skręcić w lewo na wiadukty, a drudzy, że obwodnicą i na nową autostradę do Janek skręcić za zjazdem na Aleję Krakowską. Pojechaliśmy sprawdzić i wyszło na to drugie. Jest nawet znak Katowice tyle, że daleko, dopiero na drodze. W mieście są owszem znaki, ale stare przez Janki a tam nie ma obecnie przejazdu. I tak to jest. Jak już coś dobrego uda się zrobić to na wszelki wypadek utrzymują to w pełnej tajemnicy.

W Nadarzynie w dawnych halach Maximus odbył się Moto Show i szykowane są jeszcze większe niespodzianki. Wielu kierowców nie dojechało bo nie wiedziało jak. Hale są ogromne, większe nawet niż na wystawach w Genewie i w Paryżu i być może organizowane będą tu Wschodnie Targi Motoryzacyjne. Teren kupił łódzki biznesmen Andrzej Ptak i ma plany. Salony, targi, pokazy starych samochodów i stała wystawa samochodów luksusowych Na Moto Show projektowany był pokaz modelek w strojach kąpielowych ale ze względu na nowe wartości moralne musiały się ubrać.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Chef Bas z Siura (gość)

  Oprócz niejasnego oznakowania autostradowe węzły drogowe w Polsce nie są też PONUMEROWANE, co znacznie ułatwiłoby podróżowanie po naszym pięknym kraju... nieszczęścia chodzą parami.

 • Tararara (gość)

  [I]pokaz modelek w strojach kąpielowych ale ze względu na nowe wartości moralne musiały się ubrać[/I] No dziadek nie by był sobą jakby na koniec nie zasugerował że mamy już moherstan i można chodzić tylko w burkach...

 • gość (gość)

  Już jest trochę lepiej z oznaczeniami, i na tablicach jadąc od Poznania już z daleka są znaki na Warszawę a przed Warszawą na Białystok, Gdańsk ale i (tu muszę przyznać rację) na Terespol gdzie drogi bezpośredniej nie ma. Kierowcy zawodowi (i Polscy i "Wschodni") dają radę bo jeżdżą tędy cały czas i mają CB żeby się dowiedzieć. Ale jak ktoś nie był choćby z 2 lata w Wawie może się pogubić chodzi o osobówki gdzie i umiejętności wielu kierowców i spostrzegawczość są słabe. Na Lublin też by się przydały tablice to fakt. Ale już stwierdzenie że Konotopa to Warszawa to spora przesada, ponieważ nazwa ta występuje tylko na tablicach z symbolami węzłów. Aczkolwiek, tablic kierunkowych powinno być troszkę więcej i już jadąc czy to od strony Poznania A2 czy też od Białegostoku S8 powinny być i 20km i 10 km przed węzłem żeby ludzie się nie gubili. A swoją drogą to zastanawia mnie cały czas zakaz ruchu ciężarówek na S2 na odcinku od Al. Krakowskich do Puławskiej. Czemu to stoi na porządnej drodze?

 • lordofchaos (gość)

  nie viem czy tylko mnie to przeszkadza, ale na wezlach norma jest ze jesli chcesz jechac v levo musisz byc na pravym pasie DLA MNIE TO BZDURA ale... ja jestem tylko lajkonikiem

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości