Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Kuba Giermaziak nie wystartuje w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans

Data publikacji: Autor: (ip)

Kuba Giermaziak / Fot. Verva Racing Team Kuba Giermaziak zmuszony był zmienić plan tegorocznych startów, rezygnując z udziału w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Jak skomentował zaistniałą sytuację?

Kuba Giermaziak / Fot. Verva Racing TeamCzołowy polski kierowca wyścigowy szykował się do drugiego w karierze występu w legendarnym, 24-godzinnym maratonie. Kuba miał pojechać w wyższej niż rok temu kategorii - LMP2 wraz z zespołem Greaves Motorsport, w którego barwach walczy w European Le Mans Series. Niestety zmuszony był zmienić plany.

- Na ten start szykowałem się od długiego czasu, z wielkimi nadziejami, tym bardziej żałuję, że tym razem zabraknie mnie na starcie w Le Mans. Po zeszłorocznym wyścigu, z większym doświadczeniem i jadąc w wyższej kategorii, mogliśmy zrobić kolejne postępy. Zdaję sobie jednak sprawę, że jeszcze wiele lat przede mną. Trzeba patrzeć przed siebie i jechać dalej. Postaram się wrócić do Le Mans w przyszłym roku, z jeszcze większym doświadczeniem w LMP2 - stwierdził Giermaziak.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

- Z wielkim żalem musieliśmy odwołać tegoroczny wyjazd do Le Mans. Ostatecznie podjęliśmy bardzo trudną dla nas decyzję i odpuścimy start w tym wyjątkowym wyścigu. Niestety życie i sytuacja na świecie zweryfikowały te plany. Jestem jednak przekonany, że jeszcze nieraz będziemy mogli kibicować Kubie w prestiżowych imprezach na szczeblu międzynarodowym - powiedział Damian Raciniewski, menedżer Kuby Giermaziaka.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości