Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kuba Giermaziak odwiedzi... rondo w Malborku!

Data publikacji: Autor: (ip)

Kuba Giermaziak / Fot. Verva Racing Team Czy rondo może wyprzeć Zamek krzyżacki z grona najważniejszych celów odwiedzin Malborka? Brzmi to absurdalnie, ale... tak! Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców wyścigowych, Kuba Giermaziak, wybierze się 18 maja do Malborka, aby pokazać jak należy poprawnie przejechać przez prawdopodobnie najbardziej skomplikowane rondo w Polsce. Można śmiało rzec, że na ten jeden dzień była stolica państwa zakonnego stanie się... Le Mans polskich rond!

Kuba Giermaziak / Fot. Verva Racing TeamJednakże Kuba Giermaziak nie wykorzysta malborskiego skrzyżowania do tzw. „palenia gumy”, ale pokaże jak należy poprawnie poruszać się po danym rondzie. Wszystko to w ramach akcji „Dookoła Koła”, której celem jest promocja bezpiecznego poruszania się po skrzyżowaniach z ruchem okrężnym. Na czym ona polega? Polscy kierowcy zgłaszali lub głosowali na ronda, które sprawiają im spore problemy. Na podstawie rankingu Kuba Giermaziak wybrał  pięć, na których pojawi się z ekipą wideo pokazując kilka możliwych wariantów przejazdu przez dane skrzyżowanie. Dzięki poradom kierowcy wyścigowego powstaną filmy instruktażowe z najbardziej skomplikowanych rond w Polsce.

Jedno z nich znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Konopnickiej z Reymonta w Malborku i jest prawdopodobnie... najmniejszym rondem w Polsce! Nie oznacza to jednak, że należy do najłatwiejszych - wielu kierowców nie tylko kończy manewr z kolizją, ale wykonuje go po prostu niepoprawnie, co skutkuje mandatami. Nic dziwnego zatem, że kierowcy wybrali je jako najbardziej skomplikowane w ramach akcji „Dookoła Koła”. Czy czterometrowe rondo będzie wyzwaniem dla uczestnika 24-godzinnego wyścigu w Le Mans? Jesteśmy pewni, że wbrew pozorom... łatwo nie będzie.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

- Nie ukrywam, że jestem dość podekscytowany moimi odwiedzinami w Malborku - powiedział Kuba Giermaziak. - Zwycięskie rondo z pozoru jest bardzo proste, jednakże na małej przestrzeni czyha mnóstwo niespodzianek. Mam nadzieję, że moja obecność na tym rondzie oraz powstałe wideo instruktażowe pozwoli kierowcom z Malborka i okolic dokładnie poznać to skrzyżowanie.

Ambasador  projektu zamierza również odwiedzić Warszawę (Rondo "Radosława"), Poznań (Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego), Będzin (Rondo "Nerka") oraz Łódź (Rondo Solidarności). Każde z nich charakteryzuje się innym stopniem trudności, jednak wszystkie są dużym wyzwaniem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • gosc (gość)

    czyzby chodzi o to wspaniale rondo na ul konopnickiej nawet Giermaziak mial klopot z jazda po tym najwiekszym na calym swiecie rondzie nobla dla tego kto to rondo zaprojektowal i wdrozył projekt w zycie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości