Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Kuba Giermaziak szósty na Hockenheim

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Verva Racing Kuba Giermaziak ukończył kolejny wyścig serii Porsche Supercup na szóstej pozycji. Kierowca Verva Racing Teamu po udanym starcie i dobrej jeździe awansował o jedną lokatę. Taki wynik pozwolił mu na utrzymanie pozycji lidera klasyfikacji generalnej na półmetku tegorocznego sezonu.

Pogoda nad torem Hockenheim zgodnie z przewidywaniami zdecydowanie różniła się od sobotniej, jednak cały Fot: Verva Racingwyścig odbył się na suchej nawierzchni. Mimo wszystko byliśmy świadkami zaciętej walki pomiędzy kierowcami, dzięki czemu emocji nie brakowało. Kuba od samego początku naciskał na swoich rywali i nie stronił od odważnych ataków. Jednak tor Hockenheim nie jest obiektem, który ułatwia zdobywanie pozycji. W domowym wyścigu Porsche nie mogło zabraknąć wielu gości. Na starcie pojawił się również Patrick Dempsey, popularny amerykański aktor i kierowca wyścigowy. Niestety, szczęście mu nie dopisało i po kolizji finiszował dopiero na 23 pozycji.

Fot: Verva RacingKolejne zawody odbędą się już za tydzień na torze Hungaroring. Jest to jeden z ulubionych obiektów Giermaziaka, to właśnie tam odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Porsche Supercup. Tym razem Polak wspierany przez PKN ORLEN będzie celował w powtórzenie tego sukcesu, by jak najlepiej zaprezentować się przed liczną polską publicznością, która zawsze zjawia się na węgierskim obiekcie.

Kuba Giermaziak: "Zdecydowanie nie był to łatwy wyścig. Przez cały weekend mieliśmy małe problemy, które nie pozwoliły nam uwolnić pełnego potencjału samochodu. Czasami tak bywa i nie zawsze da się ukończyć zawody na podium. Próbowałem odważnie zaatakować Ammermullera, ale niestety nie udało się go wyprzedzić. Utrzymałem pozycję lidera klasyfikacji generalnej, co jest bardzo dobrą prognozą na półmetku sezonu. Kolejne wyścigi odbędą się na torach, które zdecydowanie bardziej lubię. Już nie mogę się doczekać zawodów na Węgrzech".

Fot: Verva Racing

Fot: Verva Racing

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości