Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Kubica najszybszy trzeciego dnia testów F1 w Walencji

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Kubica najszybszy trzeciego dnia testów F1 w Walencji Trzeciego i ostatniego dnia testów w Walencji Polak przejechał 96 okrążeń, a w najszybszym miał czas 1:13.144. Tego dnia Kubica i zespół Lotus Renault GP byli więc najszybsi.

Zespół Lotus Renult GP po testach ogłosił: - Bardzo owocne były wstępne prace nad ustawieniem R31 – ekipie udało się określić kierunek dalszych zmian. Zakończono już prawie wszystkie z rutynowych kontroli systemów pokładowych, dzięki czemu w przyszłym tygodniu podczas testów w Jerez, ekipa będzie mogła zająć się osiągami i oceną opon.

 

Robert Kubica powiedział: - Aby ocenić ten dzień, podzieliłbym go na dwie części – rano mieliśmy drobne problemy, przez co przystąpiliśmy do pierwszych testów dopiero około 13.30. Kiedy wszystkie kwestie zostały rozwiązane, przeprowadziliśmy wstępną ocenę ustawień bolidu i zajęliśmy się oponami. Z powodu porannych opóźnień, nie udało się nam wykonać wszystkich zaplanowanych okrążeń. Uważam, że lepiej jest przeprowadzić podczas testów kontrolę niezawodności komponentów niż czekać z tym do pierwszego wyścigu w Bahrajnie.

James Allison, dyrektor techniczny Lotus Renault GP: - Bardzo cieszę się, że po miesiącach wytężonej pracy całego zespołu, rozpoczęliśmy w tym tygodniu pierwsze testy R31. Podczas pierwszych trzech dni testów borykaliśmy się co prawda z drobnymi problemami, ale pomimo to, udało się nam zrobić wiele okrążeń, sprawdzić niezawodność i funkcjonalność wszystkich najważniejszych systemów pokładowych bolidu oraz jego nowatorską konstrukcję. Pierwsze testy wskazują, że w tym sezonie zasadnicze znaczenie będą miały opony i cieszę się, że udało się nam poczynić w tym zakresie postępy. W przyszłym tygodniu rozpocznie się druga seria testów przed rozpoczęciem sezonu i mamy nadzieję, że znów zrobimy krok naprzód w kierunku lepszego ustawienia bolidu i rozpoznania opon przed rozpoczęciem testów pakietu przygotowanego na pierwszy wyścig.

Kubica najszybszy trzeciego dnia testów F1 w Walencji
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kubica najszybszy trzeciego dnia testów F1 w Walencji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości