Kubica nie wystartował w Daytonie. Co się stało?

Tomasz Szmandra (AIP)
Mimo wielkich przygotowań i nadziei, Robert Kubica jednak nie wystartował w 59 edycji 24 godzinnego wyścigu na Daytona International Speedway. Samochód zespołu High Class Racing, w którym startował Polak, uległ awarii już po dwóch godzinach rywalizacji i ostatecznie został wycofany z wyścigu.Fot. High Class Racin

Po udanych kwalifikacjach jako pierwszy w teamie Kubicy za kierownicą samochodu Oreca 07-Gibson zasiadł Dennis Andersen. Duńczyk radził sobie bardzo dobrze utrzymując 2-3 lokatę w klasie LMP2 i miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Niestety, po 55 okrążeniach z samochodu zaczął wydobywać się dym i Andersen musiał zjechać do depo. Zdiagnozowano problem ze skrzynią biegów, której naprawa mocno się przeciągała, jednak pojazd powrócił na tor z nowym kierowcą – Andersem Fjordbachem i stratą 70 okrążeń do lidera. Resztki nadziei na ukończenie dobowego maratonu prysły zaledwie po jednym okrążeniu – kłopoty ze skrzynią powtórzyły się i zespół podjął decyzję o rezygnacji z dalszej jazdy. To oczywiście oznaczało, że Robert Kubica i Ferdinand Habsburg nie mieli okazji zaliczyć nawet jednego okrążenia podczas tego wyścigu.

Mimo wielkich przygotowań i nadziei, Robert Kubica jednak nie wystartował w 59 edycji 24 godzinnego wyścigu na Daytona International Speedway. Samochód

Przez ostatnie dwa tygodnie na Daytonie dawaliśmy z siebie wszystko, ale czasami sport, który tak kochamy, potrafi zranić. Robiliśmy, co w naszej mocy, by naprawić usterkę, ale ostatecznie musieliśmy się wycofać” – tłumaczył, za pośrednictwem mediów społecznościowych, zespół High Class Racing.

Pierwszą rundę WeatherTech SportsCar Championship wygrali Ricky Taylor, Filipe Albuquerque, Alexander Rossi i Helio Castroneves w Acurze ARX-05 zespołu Wayne Taylor Racing, natomiast w kategorii LMP2 triumfowali Paul-Loup Chatin, Ryan Dalziel, Kyle Tilley i Dwight Merriman jadący Orecą 07-Gibson teamu Era Motorsport.