Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Kubica startuje w Meksyku

Data publikacji: Autor: Tomasz Szmandra

Robert Kubica / Fot. P1 Sports Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zajmują ósme miejsce po dwóch odcinkach Rajdu Meksyku, który stanowi trzecią rundę tegorocznych mistrzostw świata.

Robert Kubica / Fot. P1 SportsRajd rozpoczął wyścig równoległy na  Autodromo de Leon, który wygrał Sebastien Ogier (Volkswagen Polo R WRC). Po dzisiejszej części rajdu dwukrotny mistrz świata wyprzedza Thierry'ego Neuville'a (Hyundai i20 WRC) i Andreasa Mikkelsena (Volkswagen Polo R WRC)). Robert Kubica (Ford Fiesta RS WRC) zajmuje ósme miejsce w łącznej klasyfikacji i traci do lidera 3,8 sekundy.

Rajd Meksyku składa się z 24. odcinków specjalnych, prawie identycznych jak przed rokiem. Wszystkie oesy leżą wysoko, bo od 1800 do 2700 m.n.p.m.  więc powietrze jest tu rzadsze, co wpływa na zmniejszenie mocy silników.

Prywatny zespół Kubicy - RK World Rally Team zalicza w Meksyku pierwszy start na szutrze na oponach Pirelli, które przed rajdem polska załoga testowała na Sardynii.

- Po asfalcie w Monte Carlo i śniegu w Szwecji, Rajd Meksyku to dla nas pierwsza w tym roku runda szutrowa. Jest ona dużym wyzwaniem. Jazda na sporej wysokości oznacza wyraźny spadek mocy silnika, a w połączeniu z upałem jest także wymagająca dla załóg. Mamy za sobą udane testy na Sardynii i razem z całą ekipą RK World Rally Team jesteśmy gotowi do walki i dalszej nauki - powiedział Robert Kubica.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości