Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kujawsko-Pomorskie. Trasa w gminie Wielgie powinna być lepiej oznakowana

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Kujawsko-Pomorskie. Trasa w gminie Wielgie powinna być lepiej oznakowana - Tu nie ma żadnych znaków drogowych, pobocza są zarośnięte - tak o drodze Czarne-Piaseczno mówi Janusz Koszytkowski z Wielgiego. - Przecież to niebezpieczne!

 Janusz Koszytkowski jest prezesem Gminnego Klubu Motocyklowego Wielgie. Entuzjasta lokalnej turystyki, przemierza, wraz z członkami klubu, drogi w całym regionie. Jedną z nich jest, jego zdaniem wyjątkowo zaniedbana, a tym samym niebezpieczna dla uczestników ruchu drogowego.

- Na odcinku Czarne- Piaseczno do Orłowa w gminie Wielgie nie ma żadnego oznakowania - mówi Janusz Koszytkowski. Zgłosiłem tę sprawę do wójta gminy Wielgie, ale okazało się, że zarządza nią Powiatowy Zarząd Dróg w Lipnie.

Droga ta łączy Lipno przez Piaseczno z Tłuchowem, jak i Płockiem. Zdaniem Janusza Koszytkowskiego, brak znaków drogowych może być przyczyną wypadków. - Być może je skradziono, bo to się zdarza, ale wówczas trzeba postawić nowe znaki! - uważa prezes GKM Wielgie. Zwraca też uwagę, że pobocza są zarośnięte chwastami i krzakami, brakuje też tablic z nazwami niektórych miejscowości.

W Zarządzie Dróg Powiatowych w Lipnie informacja budzi szybką reakcję. - Osobiście pojadę na miejsce i zobaczę, co się stało ze znakami drogowymi - mówi Wojciech Jańczak, dyrektor ZDP. Po dwóch godzinach już jest potwierdzenie, że na tej trasie brakuje kilku znaków drogowych, między innymi ostrzegających o zwierzynie leśnej. - Nie ma też tablicy z nazwą miejscowości Orłowo, która jest w tej chwili u nas odnawiana - mówi dyrektor Jańczak.

- Co do innych znaków na tej trasie to być może mylące jest, iż czterokilometrowy odcinek drogi, gdzie są same zakręty, ma oznakowanie tylko na początku i na końcu - stwierdza Wojciech Jańczak. Jak zapewnia, pracownicy ZDP, dziś rano zainstalują brakujące znaki drogowe i tablicę z nazwą miejscowości. Na razie niestety, nie ma szans na usunięcie krzaków i chwastów z poboczy. ZDP, jak tłumaczy dyrektor, ma pod opieką 400 km dróg i w pierwszej kolejności dba o najważniejsze szlaki.

RENATA KUDEŁ

renata.kudel@pomorska.pl

Kujawsko-Pomorskie. Trasa w gminie Wielgie powinna być lepiej oznakowana
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kujawsko-Pomorskie. Trasa w gminie Wielgie powinna być lepiej oznakowana

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości