Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39050 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Kupujesz nowe auto? Te statystyki mogą Cię zaskoczyć

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Toyota Toyota zarejestrowała w październiku 4 833 samochody osobowe, co daje jej pierwsze miejsce i 15,5-procentowy udział w polskim rynku.

W ciągu 10 miesięcy 2021 roku na drogi wyjechało 61 955 samochodów osobowych Toyoty, o 29% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Udział marki w rynku wynosi 16,4% co oznacza, że niemal co szósty samochód zarejestrowany w Polsce w tym roku nosi znaczek Toyoty.

Toyota Corolla – udział w rynku 4,8%

Spośród czterech najpopularniejszych samochodów w Polsce trzy to modele Toyoty. Na pierwszym miejscu już tradycyjnie widnieje Corolla, której udział w polskim rynku wynosi 4,8% – nie tylko więcej niż udział wszystkich pozostałych modeli, ale nawet większości marek. W październiku do klientów trafiło 1 637 Corolli.

Trzecie miejsce zajął w minionym miesiącu średniej wielkości SUV RAV4 z wynikiem 771 egzemplarzy, a tuż za nim znalazło się Aygo, które zanotowało 758 rejestracji. Zarówno Corolla, jak i RAV4 oraz AYGO są liderami swoich segmentów.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Licząc od początku roku, pierwsze i drugie miejsce na rynku zajmują Corolla i Yaris z wynikami odpowiednio 17 988 egz. i 12 886 egz., na piątym miejscu figuruje RAV4 (10 101 egz.), zaś na ósmym Toyota C-HR (7 527 egz.).

W segmentach pierwsze miejsca zajmuje pięć najważniejszych osobowych modeli marki – Aygo (5 581 egz.), Yaris (12 887 egz.), Corolla (17 988 egz.), Toyota C-HR (7 527 egz.) i RAV4 (10 101 egz.). Udział Aygo w segmencie A wynosi aż 51,3%, zaś Corolla i Yaris odpowiadają za około 1/4 rejestracji w swoich segmentach – odpowiednio 23,5% oraz 25,6%.

Toyota Proace City niezmiennie liderem segmentu

Kompaktowy van użytkowy PROACE CITY konsekwentnie zajmuje pierwsze miejsce w swoim segmencie. Liczba jego rejestracji w październiku wyniosła 288 egzemplarzy, zaś od początku roku 4 266 aut. Model Toyoty odpowiada za 24,4% wszystkich kompaktowych vanów zarejestrowanych w tym roku.

PROACE, czyli van średniej wielkości, zajął w minionym miesiącu drugie miejsce w segmencie z wynikiem 269 rejestracji. Od stycznia do października salony opuściło dokładnie 2 200 aut, co daje mu trzecie miejsce oraz 16,5-procentowy udział w klasie.

Hilux jest drugim najpopularniejszym pick-upem w Polsce. Klienci zarejestrowali w październiku 55 egzemplarzy tego modelu, a w ciągu 10 miesięcy 790 egzemplarzy. Stanowi to 28,7% wszystkich nowych pick-upów zarejestrowanych w tym roku.

Szczegółowe, aktualne dane dotyczące sprzedaży aut w Polsce można sprawdzić w materiale -

zobacz także Te nowe modele sprzedają się najlepiej.

Zobacz także: Jeep Wrangler w wersji hybrydowej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • paweł (gość)

    Statystyki mówią same za siebie

  • Hubert (gość)

    Taka ilość rejestracji robi wrażenie, świadczy to o tym, że są to dobre samochody więc cieszące się dużym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota opinie

Oceń swoje auto

Toyota Cena