Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kuriozum na skalę europejską. Wyasfaltowali mu pole!

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Kuriozum na skalę europejską. Wyasfaltowali mu pole! Drogowcy bez pytania o zgodę gospodarza wyasfaltowali koło Szczecinka polną drogę masą bitumiczną, która została im z robót drogowych! Po naszej interwencji bałagan ma być uprzątnięty.

Bogdan Kałduński ze Szczecinka nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy kilka dni temu przyjechał na swoje pole koło Gwdy Wielkiej położone nieopodal drogi krajowej nr 20.

– Na zwykłej gruntowej drodze prowadzącej do pola, na którym mam posadzone jabłonki, ktoś mi położył bez pytania o zgodę asfaltowy dywanik – pan Bogdan nie kryje oburzenia, bo droga w połowie leży na jego terenie.

Jedziemy na miejsce. Z niedowierzania aż przecieram oczy. Na piaszczystej drodze czerni się może 80-metrowy odcinek asfaltu.

– Podobno jakiejś ekipie firmy drogowej zostało na przyczepie sporo masy bitumicznej, z którą nie mieli co zrobić, więc przyjechali tutaj i wylali mi "drogę” – mówi właściciel pola.

Widać, że asfalt był po prostu zrzucany na drogę gruntową wprost z przyczepy. Później przejechała po niej ciężarówka i tak sobie asfalt zastygł. Część wylała się na pobocze i pole. Oczywiście nie ma mowy o jakiejkolwiek podbudowie, czy ubiciu masy przez walec. Tylko kwestią czasu jest, gdy taka nawierzchnia się rozpadnie.

Z ustaleniem, czyja to sprawka był mały problem. W samym Szczecinku i okolicach w ostatnim czasie buduje się i remontuje bardzo dużo dróg. Zajmuje się tym wielu wykonawców. Kilku od razu wykluczyło, aby to ich pracownicy. O wyjaśnienia poprosiliśmy więc w szczecineckim Rejonie Dróg Krajowych, który zarządza położoną najbliżej pechowego pola drogą nr 20.

– Przetarg na utrzymanie naszych dróg wygrał Budimex, który naprawiał już drogę nr 11 ze Szczecinka do Bobolic, a teraz "dwudziestkę” ze Szczecinka do Białego Boru – przyznaje Mirosław Antolak, zastępca kierownika RDK, który też nie mógł uwierzyć, że ktoś ot, tak sobie wylał asfalt na polną drogę. – To niespotykana rzecz, nie mówiąc już o ekologii.

Sprawę wyjaśnił Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy Budimeksu: - Do zamawiającego, czyli RDK, dotarła już informacja o tym zdarzeniu i poprosił nas, abyśmy zebrali to co leży na drodze koło Gwdy – mówi. – Nie mamy co prawda przekonania, że zrobił to ktoś z naszej firmy, bo nie udało nam się skontaktować z pracownikiem, który już u nas nie pracuje, ale zbierzemy ten asfalt.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Kuriozum na skalę europejską. Wyasfaltowali mu pole!
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kuriozum na skalę europejską. Wyasfaltowali mu pole!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Janusz (gość)

    Wielu by się cieszyło !

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości