Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Kursy redukujące punkty karne wciąż aktualne?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. Archiwum 2015 rok miał być ostatnim, w którym kierowcy mogli uczestniczyć w kursach zbijających punkty karne. Może się jednak okazać, że to rozwiązanie będzie obowiązywać również w 2016 roku, bowiem w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego nikt nie szykuje się na zmianę obowiązujących zasad.

Fot. Archiwum Zainteresowanych, którzy chcieliby wiedzieć, czy nadal będzie możliwość zredukowania punktów karnych, nie brakuje. Na każdym kursie redukującym punkty karne, zawsze zajętych jest większość miejsc.

 - Wydaje nam się, że kursy redukujące punkty karne będą także w 2016 roku. Z doniesień medialnych i informacji ministerstwa okres próbny i związane z tym zmiany będą rozpoczynały się od 1 stycznia 2017 roku - komentuje Krzysztof Wójcik, z WORD Warszawa. Najprawdopodobniej wynika to z opóźnienia wprowadzenia systemu CEPik 2.0. To właśnie o nową Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców miały opierać się informacje o punktach karnych kierowców.

Zobacz także: Louis van Gaal nie zamierza odchodzić

Kurs likwiduje 6 najstarszych punktów karnych. Raz na pół roku mogą go odbyć kierowcy, którzy przynajmniej rok mają prawo jazdy i nie przekroczyli jeszcze 24 punktów. Koszt kursu to około 300 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Dariusz K. (gość)

    nie redukuj - lepiej jedz z głową i Yanosikiem. lepszego kompana na drodze nie ma

  • Karol Cham Burger (gość)

    W Wlk Brytanii punkty karne kasowane są po TRZECH latach a pozostają widoczne w historii kierowcy przez PIĘĆ lat, co ma wpływ na wysokość ubezpieczenia OC...

  • Olek (gość)

    W Anglii policjant decyduje czy zabrač praworządności czy nie. Jeśli by to miało wpłynąć na utratę pracy np, jazda ciężarówką. Wykazują trochę empati. W Polsce niema tłumaczenia ,obrazu jesteś gnojony przez krawęž krawężnika.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości