Wszystko
o samochodach

Motocykle / Akcesoria Artykuł sponsorowany

Kurtka motocyklisty. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Data publikacji: Autor: Artykuł sponsorowany

 Ponieważ jazda motocyklowa może być dość niebezpieczna, należy dołożyć wszelkich środków, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dotyczy to nie tylko kasku, ale również odzieży wierzchniej. Adepci jazdy na motocyklach powinni zwrócić uwagę nie tylko na sprzęt ich wymarzonego dwuślada. Motocykle to nie tylko transport służący do przemieszczania się, czy ryzykowne hobby, to niejednokrotnie po prostu styl życia. Ponieważ jazda motocyklowa może być dość niebezpieczna, należy dołożyć wszelkich środków, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dotyczy to nie tylko kasku, ale również odzieży wierzchniej. Adepci jazdy na motocyklach powinni zwrócić uwagę nie tylko na sprzęt ich wymarzonego pojazdu.

 Ponieważ jazda motocyklowa może być dość niebezpieczna, należy dołożyć wszelkich środków, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dotyczy to nie tylko kasku, ale również odzieży wierzchniej. Adepci jazdy na motocyklach powinni zwrócić uwagę nie tylko na sprzęt ich wymarzonego dwuślada.Odzież motocyklowa nie służy tylko temu, aby ładnie się prezentować. Tego typu odzież jest przede wszystkim ochronna. Jeśli dojdzie do wypadku, jest w stanie uchronić przed wieloma urazami. Przede wszystkim ubranie ma zwiększać bezpieczeństwo na drodze i komfort jazdy. Dostępne są kurtki skórzane i tekstylne. Na początek przyjrzyjmy się różnicom, jakie między nimi występują.

Zarówno kurtki skórzane, jak i te z tekstyliów, mają wszyte specjalne ochraniacze, jednak w kurtkach skórzanych są one na stałe. W wypadku odzieży tekstylnej najczęściej można je wyjmować. Nie zależnie od materiału należy pamiętać, że kurtka powinna mieć przynajmniej najbardziej podstawowy zestaw ochraniaczy. Czyli ochraniacze na łokcie, barki i kręgosłup. Zaletą skóry jest to, że ma wyższą odporność na ścieranie, natomiast ich wentylacja jest gorsza niż w kurtkach wykonanych, na przykład z cordury. Wysoki komfort kurtki wykonanej z tekstyliów jest spowodowany jej konstrukcją. Jej wierzchnia warstwa jest wykonana z odpornej na ścieranie tkaniny syntetycznej, natomiast wewnętrzna membrana chroni przed wilgocią i zapewnia odprowadzanie nadmiernej pary wodnej. Oczywiście, rozwój dzisiejszej technologii powoduje, że w sklepach znajdziemy kurtki skórzane, wyposażone w dobrej jakości membrany. Niestety, ich ceny są bardzo wysokie. Pod względem trwałości nie do zastąpienia zdają się być te skórzane, szczególnie przy odpowiedniej konserwacji.

Kurtki motocyklowe mają najczęściej ciasno skrojone rękawy i są mocno dopasowane do ciała, szczególnie kurtki skórzane. Dzięki temu ubranie nie hamuje ruchu i nie trzepocze na wietrze. Skóra jest też cięższa od tekstyliów oraz nie chroni dobrze przed zimnem przy niższych temperaturach.

Zanim wybierzesz się na zakupy w poszukiwaniu odpowiedniej odzieży do wypraw na motorze, sprawdź stronę oladi.pl, która pełni funkcję internetowej galerii, na której łatwo porównasz ceny i różne modele producentów. Dzięki temu, łatwiej dokonasz wyboru spośród szerokiej oferty rynku odzieżowego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • BB (gość)

    Nie wiem, kto to pisał (pomijam sprawę, że to artykuł sponsorowany). Ale informacje pożal się Boże fachowca możecie sobie w dużej części darować. Niby napisane z sensem, ale ilość błędów jest rewelacyjna. Począwszy od "dwuśladu" motocyklowego a skończywszy na informacjach np. o ciasno skrojonych rękawach. Dajcie sobie spokój!

  • kuba (gość)

    ależ mundry ten artykuł :(

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości