Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kwarantanna. Zamiast izolacji... sprzątali swoje samochody

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Osoby, które poddane są kwarantannie muszą bezwzględnie pozostawać w miejscu wyznaczonym. Niestety dwóch mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego miało inne plany.

Gorzowscy policjanci otrzymali informację, że dwóch mężczyzn poddanych kwarantannie nie stosuje się do niej. Wcześniej jednak byli oni sprawdzeni pod kątem przebywania na kwarantannie przez dzielnicowego. Jednak po jego wizycie mężczyźni wyszli na podwórko i zaczęli sprzątać swoje samochody.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, poinformowali ich, że obowiązek pozostania w kwarantannie nie pozwala na jakiekolwiek wyjście z domu – zwłaszcza z tak błahego powodu, jak odkurzanie i kosmetyka auta. Mężczyźni tłumaczyli się niewiedzą, mając przekonanie, ze mogą swobodnie wyjść na podwórko. Na polecenie policjantów wrócili natychmiast do domu. Ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało konsekwencje prawne, gdyż funkcjonariusze skierują wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Zobacz także: Klienci się skarżą. UOKiK kontroluje płatne parkingi

Lubuscy policjanci przypominają i apelują o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb – policjantów, medyków, strażników granicznych, strażaków oraz przedstawicieli innych instytucji walczących z pandemią. Kara za złamanie kwarantanny może wynieść nawet 30 tys. zł.

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Na świecie zakażonych jest już ponad 500 000 osób.

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Niewazne (gość)

    ZOMO sie marzy... A przydalaby sie informacja, czy to podworko przy domu jednorodzinnym, wtedy wara, czy przestrzen publiczna, wtedy podjete dzialania sa uzasadnione. Bez tej informacji jest to tylko szukanie taniej sensacji.

  • Lucjan (gość)

    Te kontrole to jedna wielka mistyfikacja ja jestem na kwarantannie od środy i nikt się nie pofatygował mnie sprawdzić nie mówiąc o tym żeby się zainteresować cz czegoś mi nie potrzeba

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości