Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37437 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Łada. Modernizacja zasłużonej terenówki. Co nowego?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Łada 4x4, to kontynuatorka modelu Niwa (2120), którego produkcję rozpoczęto w 1977 roku. Fot. Lada Łada rozpoczyna produkcję zmodernizowanego SUV-a Łada 4x4. Pojazd ma teraz zmodernizowane wnętrze. Jest też wygodniejszy i bezpieczniejszy.

Rosyjski producent odnowił w Ładzie 4x4 deskę rozdzielczą, na której pojawił się m.in. nowy moduł sterowania systemem grzewczym. Trzy elementy sterujące i elektroniczna żaluzja nagrzewnicy, a także nowe kanały powietrzne zwiększają wydajność systemu i komfort obsługi.

Ponadto bardziej obszerny jest schowek, na konsoli umieszczono dwa gniazda 12 V, a zestaw wskaźników otrzymał białe oświetlenie prędkościomierza, obrotomierza, zaś komputer pokładowy ma nowe funkcje. Na tunelu podłogowym są nowe uchwyty na kubki i wnęka na drobne przedmioty.

Zmodernizowano też siedzenia. Przednie fotele do trzydrzwiowej wersji Łady 4x4 otrzymały bardziej niezawodny mechanizm składania, Mają też lepsze podparcia boczne. W wyposażeniu standardowym aut pojawiła się też boczna poduszka powietrzna, ale tylko dla kierowcy.

Zobacz także: Jakimi pojazdami można jeździć mając prawo jazdy kategorii B?

Jak informuje producent, poprawiono konstrukcję auta, aby zmniejszyć poziom wibracji, co wpłynęło korzystnie na komfort jazdy. Bardziej wydajna jest też izolacja akustyczna paneli nadwozia.

Łada 4x4, to kontynuatorka modelu Niwa (2120), którego produkcję rozpoczęto w 1977 roku w fabryce AwtoWAZ w Togliatti nad Wołgą na południu europejskiej części Rosji. Od tamtego czasu auto przeszło kosmetyczne zmiany. W 2006 r. zmieniono nazwę modelu na Łada 4x4, gdyż prawa do nazwy Niwa przejął koncern General Motors.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Łada 4x4, to kontynuatorka modelu Niwa (2120), którego produkcję rozpoczęto w 1977 roku. Fot. Lada

Łada 4x4, to kontynuatorka modelu Niwa (2120), którego produkcję rozpoczęto w 1977 roku. Fot. Lada

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Lada zdjęcia

Lada dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Lada opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl