Wszystko
o samochodach

Motocykle / Akcesoria

Lakiernictwo artystyczne

Data publikacji: Autor: Tadeusz Suchomski

Motocyklistów można podzielić na tych, którzy używają swoich maszyn jako codziennego środka transportu, jak i na tych, dla których motocykl jest sensem ich życia.

Pielęgnując go od początku do końca.

Właśnie ta druga grupa motocyklistów pragnąc wyróżnić się wśród innych dąży do niepowtarzalności.

Każdy z nich dokonuje licznych przeróbek w swoim seryjnym motocyklu. Zaczynają od niewielkich zmian kosmetycznych, w postaci wymiany lusterek, migaczy, podnóżek, siodła, przez zmiany techniczne polegające na przebudowie całego motocykla, jego silnika, ramy nośnej, kończąc na zamianie koloru i szaty graficznej. Często się zdarza, że szata graficzna i zmiana koloru są jedyną zmianą dokonaną przez właściciela.

Technika, która to umożliwia, nazywa się airbrushing. Jest to lakiernictwo artystyczne.

Tylko jej podstawy nawiązują do lakiernictwa, natomiast cała reszta to malarstwo, gdzie w miejsce płótna i pędzla zastąpiono metal i aerograf.

Najpopularniejszym i najprostszym motywem zdobiącym motocykl były płomienie. Z czasem przenoszono na motocykle różnego rodzaju motywy, poczynając od tematu fantastyka, erotyka, a kończąc na elementach prosto z baśni. Wśród tych tematów można znaleźć jeszcze wzory graficzne, formy geometryczne, dające wrażenie trójwymiaru.

Tak upiększone motocykle to już jeżdżące dzieła sztuki. Wzbudzają zachwyt wśród wszystkich, będąc również wizytówką właściciela.

W Polsce airbrushing zdobywa coraz większą popularność wśród motocyklistów. Jeżdżąc po większych zlotach można zauważyć i przekonać się, że coraz więcej maszyn poddawanych zostaje stylizacji tej formie malarstwa.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości