Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Łamał przepisy drogowe i podjął próbę ucieczki. Tłumaczył się... bólem zęba

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Fot. Policja.pl W puławskim, policyjnym areszcie przebywa 49 latek, który chcąc uniknąć konsekwencji za łamanie przepisów ruchu drogowego, naruszył nietykalność mundurowych. Mężczyzna, mimo zakazu prowadzenia pojazdów kierował autem i popełniał wykroczenia. Policjantom nie chciał podać danych osobowych, groził zwolnieniem z pracy.

W poniedziałek po południu w Puławach na ul. Mickiewicza policjanci drogówki zauważyli jak kierowca skody lekceważy przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna nie stosował się do znaków zakazu wjazdu czy nakazu jazdy w określonym kierunku. Po zatrzymaniu kierujący wybiegł z samochodu, był pobudzony i agresywny w stosunku do kontrolujących go policjantów. Nie chciał podać mundurowym danych osobowych, ani też nie chciał udostępnić do kontroli dokumentów.

Redakcja poleca:

Polacy przestaną kupować samochody i zaczną je wypożyczać?
Varsovia. Luksusowa limuzyna z Polski
Blokowanie lewego pasa. Jaki grozi mandat?

Kiedy został poinformowany o doprowadzeniu do jednostki podjął próbę ucieczki. Podczas zatrzymania naruszył nietykalność funkcjonariuszy. W efekcie został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Okazało się, że mężczyzną jest 49 latek, który od kilku lat nie posiada prawa jazdy.  Swoje zachowanie tłumaczył bólem zęba.

Teraz grozi mu może do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia m.in. odmowy podania danych, wykroczenia drogowe, jazdę bez uprawnień, za co grożą mu wysokie kary grzywny.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości