Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Lamborghini Huracan. Kierowca stracił panowanie i rozbił supersamochód (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / STORYFUL / x-news

Fot.  STORYFUL / x-news W niedzielę (24 marca) w Londynie odbył się pokaz supersamochodów. Jednemu z widzów udało się uchwycić moment, w którym kierowca Lamborghini Huracan Performante stracił panowanie nad autem i uderzył w mur. W zdarzeniu nie ucierpiał nikt, poza wartym ponad milion złotych samochodem.

Badania przeprowadzone przez psychologów wykazują, że większość osób ocenia swoje umiejętności kierowcy jako powyżej przeciętnej, nawet mając świadomość, iż inni oceniliby je niżej.

Zobacz także: Kradzież auta. Te modele łatwo ukraść popularną metodą
 
Z badań przeprowadzonych przez psychologów z Uniwersytetu Nowojorskiego można wnioskować, że ludzie mają skłonność do oceny swoich umiejętności prowadzenia samochodu jako powyżej przeciętnej. Z czego to wynika? Każdy odnosi samoocenę do własnego wyobrażenia dobrego kierowcy, nawet mając świadomość, że inne osoby stosowałyby zupełnie odmienne standardy*.

- Nie istnieje jedna definicja dobrego kierowcy, ale absolutną podstawą jest bezpieczna jazda. Przekonanie o własnych umiejętnościach może prowadzić do brawury za kierownicą, tymczasem dobry kierowca przede wszystkim dba o to, żeby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych - podkreśla Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

* Roy, M. M., Liersch, M. J., 2014

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości