Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38649 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Lamborghini Huracan Spyder zadebiutuje w 2015 roku

Data publikacji: Autor: (mm)

Lamborghini Huracan LP610-4 LB724 / Fot. Lamborghini Kilka dni temu Lamborghini oficjalnie pokazało nową wersję modelu Huracan - odmianę Super Trofeo. Okazuje się, że marka nie zamierza na tym poprzestać. W planach jest m.in. wariant Spyder.

Lamborghini Huracan LP610-4 LB724 / Fot. Lamborghini O tym, że firma chce stworzyć kolejne wersje specjalne modelu Huracan, poinformował sam szef Lamborghini. Prawdopodobnie najwcześniej zobaczymy samochód w wariancie Spyder, a debiut pojazdu powinien odbyć się w 2015 roku,

Wszystko wskazuje jednak na to, że poza brakiem dachu, auto będzie niewiele różnić się od wersji podstawowej. Taki sam pozostanie silnik. Oznacza to, że pod maską znajdzie się jednostka V10 o pojemności 5,2 litra, która produkuje 610 KM przy 8250 obr./min. oraz 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 6500 obr./min. Nic nie wskazuje również na to, aby zmieniły się osiągi. Przypomnijmy, że auto o wadze 1422 kilogramów przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, natomiast sprint ze startu zatrzymanego do 200 km/h zajmuje 9,9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 325 km/h. 

Prawdopodobnie rozważany jest także wariant z napędem na cztery koła.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Wojtek (gość)

    "Prawdopodobnie rozważany jest także wariant z napędem na cztery koła." Kto to pisał? Dziennikarz motoryzacyjny? TO JEST LAMBO! WSZYSTKIE MAJĄ NAPĘD NA 4 KOŁA... żal.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lamborghini Huracan zdjęcia

Lamborghini Huracan dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości