Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36920 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Lamborghini Sesto Elemento do produkcji

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Lamborghini Lamborghini przedstawiło pierwsze szczegóły limitowanego modelu Sesto Elemento. Do sprzedaży trafi tylko 20 egzemplarzy tego pojazdu.

Fot. LamborghiniCo ciekawe, produkcyjna wersja Sesto Elemento pozostanie niemal bez zmian w stosunku do zaprezentowanego w 2011 roku prototypu. Wewnątrz odnajdziemy fotele, których stelaż wykonano z włókna węglowego. Z tego samego materiału został wykonany monocoque.

Do napędu tego pojazdu posłuży jednostka napędowa stosowana w Gallardo LP570-4 Superleggera. Jest to 5.2-litrowy motor V10 o mocy 562 KM, generujący również 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia do wszystkich czterech kół za pośrednictwem 6-biegowej, zautomatyzowanej przekładni.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, masa własna Sesto Elemento nie przekracza 1 tony. Pozwala to na uzyskanie 100 km/h w czasie zaledwie 2,5 sekundy. Z kolei prędkość maksymalna wynosi 322 km/h.

Lamborghini Sesto Elemento nie uzyskało homologacji drogowej, dlatego też jazda nim może odbywać się wyłącznie na zamkniętych odcinkach dróg lub torach wyścigowych. Cena? Około 2 mln euro. Za sztukę.

Fot. Lamborghini

Fot. Lamborghini

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Lamborghini Sesto Elemento zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl