Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37619 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Lamborghini Urus będzie produkowane na Słowacji

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Lamborghini Urus, Fot: Lamborghini Przedstawiciele Volkswagen Group nieoficjalnie potwierdzili, że najnowsze Lamborghini Urus będzie powstawało na Słowacji.

Produkcja rozpocznie się w 2018 roku w fabryce Volkswagena w Bratysławie, gdzie obecnie są budowane modele Porsche Lamborghini Urus, Fot: LamborghiniCayenne, Audi Q7 i Volkswagen Touareg. Wkrótce do tego zacnego grona dołączy też nowy SUV Bentley’a.

Producent nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii napędu. Wiadomo jedynie, że silnik Urusa będzie legitymował się mocą około 600 KM przekazywaną na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej.

Poza tym, Urus będzie wykorzystywał tę samą płytę podłogową, którą zastosowano w nowej generacji modeli VW Touareg, Porsche Cayenne i Audi Q7, w związku z czym zaimponuje nie tylko mocą, ale również wymiarami nadwozia - długość wyniesie około 5 metrów, szerokość około 2 m, a wysokość ponad 1,7 m.

Lamborghini szacuje, że rocznie w ręce klientów będzie trafiało około 3000 egzemplarzy „tura”.

Lamborghini Urus, Fot: Lamborghini

Lamborghini Urus, Fot: Lamborghini

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • jokoono (gość)

    W pierwszej chwili przeczytałem: "Lamborghini URSUS" i pomyślałem, że chodzi o jakiś nowy traktor włosko-polski, zdziwiłem się tylko, że ma być produkowany na Słowacji... :))) Muszę zmienić okulary...

  • bryan (gość)

    Lepiej @jokoono nie prowadź żadnych pojazdów nim złożysz wizytę u okulisty by wykryć stan Twojego wzroku, a potem okulary zmienić bo możesz sobie zrobić sobie i innym krzywdę np.nie doczytając znaków z tabliczkami tekstowymi. Swoją drogą nie przypadkowo wybrali słowo "Urus" by właśnie skojarzyć z słowem "Ursus" jako aspekt specyficznego zwracania uwagi co z resztą w świecie taki "zabieg literowy" stosowano od dawna (nie tylko w motoryzacji) de facto WV moim zdaniem zszedł poniżej pasa... na sposób "kopii chińskiej" (wątpię by WV szczerze odniósł się do pięknego rejonu w Hiszpani, oczywiście nie narażając się na ew.skargi Hiszpanii nie dodając nad literą "u" kreski tej samej co w litera "ó"). Ta deska rozdzielcza jest szkaradna nie mniej jednak ten z pewnością dotykowy ekran w ułożeniu jak na zdjęciu jest niegłupie choć nie praktyczne w użyciu np.podczas nawigowania, no chyba, że jest wyposażone w HUD co z pewnością zażąda słonej dopłaty jeśli w ogóle będzie na liście opcji. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Lamborghini Urus zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl