Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37579 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Lamborghini Urus - najtańszy w ofercie?

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Lamborghini Urus, Fot: Lamborghini Magazyn Car dotarł do nieoficjalnych informacji dotyczących ceny najnowszego SUVa Lamborghini, który pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie w 2016 roku.

Według informacji opublikowanych na stronie internetowej Carmagazine, ceny Urusa będą rozpoczynały się od około 170 000 euro Lamborghini Urus, Fot: Lamborghini(207 000 dolarów). Oznacza to, że nowy SUV będzie najtańszym modelem w gamie Lamborghini.

Usus zadebiutował jako model koncepcyjny podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Pekinie. Samochód mierzy 4,99 m długości, 1,99 m szerokości i 1,66 wysokości, więc jest o 120 mm dłuższy i 16 mm szerszy od BMW X6, ale również o 30 mm niższy od niemieckiego konkurenta.

Pod maską znajdzie się 4-litrowy silnik V8 o mocy około 600 KM, przekazujący napęd na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej.

Urus wykorzystuje tę samą platformę, którą zastosowano w koncepcyjnym Bentley’u EXP 9 F i nowej generacji modeli VW Touareg, Porsche Cayenne i Audi Q7. Głównymi rynkami zbytu tego modelu będą USA, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Bliski Wschód i Chiny. Lamborghini szacuje, że rocznie w ręce klientów będzie trafiało około 3000 egzemplarzy „tura”.

Lamborghini Urus, Fot: LamborghiniLamborghini Urus, Fot: LamborghiniLamborghini Urus, Fot: LamborghiniLamborghini Urus, Fot: LamborghiniLamborghini Urus, Fot: LamborghiniLamborghini Urus, Fot: LamborghiniLamborghini Urus, Fot: Lamborghini

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Adam (gość)

    No i fajnie, dokładnie tak samo kiedyś było z Porsche Cayenne które było najtańszym autem Porsche w ofercie. Dzięki temu Porsche tak gwałtownie się rozwinęło w ostatnich 10 latach. Volkswagen nie eksperymentuje z ceną Lambo ale to się opłaci. Co to jest 207 tys dolców dla zamożnych tego świata?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Lamborghini Urus zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl