Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Lampa robocza LED Helli i 7 watów

Data publikacji:

Fot. Hella Hella zastosowała technologię LED także do lamp roboczych. Lampa wyposażona jest w potężne diody świetlne i wymaga prądu o mocy zaledwie siedmiu watów.

Fot. hella Te długowieczne, odporne na uderzenia i wibracje źródła światła idealnie nadają się do wykorzystania w lampach roboczych przeznaczonych do oświetlania bliskiego przedpola.

Hella już kilka lat temu rozszerzyła swą paletę lamp roboczych Mega Beam (obejmującą już wersje halogenowe i ksenonowe) o wariant diodowy LED. Źródłem światła każdej lampy są cztery diody LED Luxeon o łącznym poborze mocy zaledwie 7 W, co ma ogromne znaczenie szczególnie w starszych maszynach roboczych o niskiej wydajności alternatora oraz specjalnych pojazdach z zasilaniem bateryjnym. Wykorzystująca modulację szerokości pasma elektronika zapewnia stałe zużycie prądu niezależnie od wahań woltażu. Wyraźnie wydłużone życie serwisowe (10 000 godzin), dłuższe od halogenów i ksenonów, czyni wymianę źródeł światła czy nagły brak oświetlenia właściwie niemożliwym.

Trwałość i odporność na wibracje, jakimi charakteryzują się diody LED, zostały przez Hellę przetransponowane także na elektronikę lamp. Jest ona w całości hermetyczna, a obudowę wykonano z odlewu aluminiowego. Kołnierz obudowy osłania szybę lampy.

Zgodnie z najnowszymi trendami w lampach dodatkowych i roboczych, szyba jest tu pozbawiona elementów optycznych, dzięki czemu redukcji ulegają straty na rozproszeniu oraz niepożądane bliki i rozbłyski.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości