Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Lancer Evolution IX

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mitsubishi Mitsubishi Lancer Evolution uznawany jest za jedno z najlepszych sportowych aut. W Japonii oferowana jest już IX generacja pojazdu.

Mitsubishi Lancer Evolution uznawany jest za jeden z najlepszych sportowych samochodów na świecie. Na rynku japońskim oferowana jest już dziewiąta generacja tego pojazdu. Fot. Mitsubishi

 

W porównaniu z poprzednikiem Lancer przeszedł zmiany stylizacyjne. Inny kształt mają zderzaki i spojlery. Z tyłu zamontowano dyfuzor, który odpowiednio kierując powietrze przepływające pod samochodem zwiększa siłę, z jaką dociska Fot. Mitsubishi ono pojazd do nawierzchni. Niewielkim modyfikacjom poddano wnętrze. Zastosowano inne od dotychczasowych materiały tapicerskie i zmieniono nieco wygląd panelu środkowego.

 

Mitsubishi Lancer Evolution IX ma napęd na wszystkie koła. Samochód wyposażony jest w turbodoładowany, 2-litrowy silnik benzynowy ze zmiennymi fazami rozrządu o wyższym niż w poprzedniej generacji maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym obecnie 407 Nm. Zwiększono także moc z 265 do 280 KM. Jednostka napędowa może współpracować z 5-stopniową manualną skrzynią biegów lub 6-biegową przekładnią automatyczną.

 

Mitsubishi Lancer Evolution IX zostanie wprowadzony na europejskie rynki w drugiej połowie tego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Mirek (gość)

    Najlepsze auto na świecie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości