Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37939 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Lancia Ypsilon

Data publikacji: Autor: (per)

 Mimo iż Lancia od ponad 30 lat należy do koncernu Fiat, to samochody tej marki przez cały czas zachowują swój indywidualny styl. Nawet najmniejszy w gamie model, mała ypsilon od początku swojego istnienia zachowuje oryginalną linię.

W koncernie Lancii przydzielono produkcję samochodów z tzw. wyższej półki. Dlatego zarówno lybra, thesis oraz phedra w swoich kategoriach należą do tych najbardziej luksusowych samochodów. Nie inaczej sprawa wygląda z małą ypsilon, która nie tylko wśród innych członków rodziny Fiat reprezentowanych w segmencie B, uchodzi za elegantkę.

Na odbywającym się w Genewie salonie samochodowym mała lancia pokazana została w swoim najnowszym wcieleniu. Charakterystyczny wlot powietrza do komory silnika jest już nieomal znakiem firmowym marki. Dopracowana w najdrobniejszych detalach lancia Y ma swój styl. Wyraża się to ciekawymi kształtami poszczególnych elementów na zewnątrz oraz stylistyką wnętrza.

Nowa lancia Y może być napędzana jednym z czterech silników, w tym trzech benzynowych i jednego diesla. Silniki benzynowe to dobrze znane jednostki np. z fiata punto, których pojemność wynosi 1,2 l. Maksymalna moc, w zależności od liczby wałków rozrządu i zaworów na cylinder oraz stopnia sprężania wynosi 60 lub 80 KM. Podobnie jak silnik wysokoprężny 1,3 l (70 KM), także trzeci silnik benzynowy jest nowością. Wiadomo już, że ma 1,4 l pojemności i 95 KM mocy.

Nadwozie nowej lancii Y ma 3,76 m długości i o 4 cm więcej od poprzedniczki. Przy tej samej szerokości (1,69 m) jest jednocześnie o 8 cm od niej wyższe.


Jest już tradycją, że na wszelkich wystawach na stoiskach Lancii są zazwyczaj bardzo efektowne dziewczyny. Także nowej ypsilon towarzyszyły dwie urodziwe damy.
Fot. per

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lancia Ypsilon zdjęcia

Lancia Ypsilon dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Lancia Ypsilon Cena

Części dla marki Lancia

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

1331 zł