Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37998 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Land Rover Defender będzie produkowany jeszcze tylko przez dwa lata

Data publikacji: Autor: (mm)

Defender 110 Utility / Fot. Land Rover Według wcześniejszych informacji model miał być produkowany do 2017 roku. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że ostatni Defender zjedzie z taśmy montażowej w 2015 roku.

Defender 110 Utility / Fot. Land Rover Powodem zakończenia produkcji samochodu są przepisy dotyczące budowy pojazdów. Nie zostało jednak sprecyzowane o jakie dokładnie regulacje chodzi.

Pojazd ten jest ceniony przede wszystkim za prostą i zwartą konstrukcję, która doskonale sprawdza się w terenie. Auto o napędzie na wszystkie koła zyskało dużą popularność, brało udział w kilku filmach m.in. „Lara Croft: Tomb Raider”, czy ostatnim Bondzie „Skyfall”. Samochód jest także na wyposażeniu wielu armii na całym świecie, a jeśli produkcja faktycznie zostanie zakończona, auto zniknie z rynku po ponad 60. latach.

Brytyjczycy pracują nad następcą modelu. Zgodnie z zapowiedziami pojazd ma nie stracić nic z funkcjonalności Defendera, ale wiadomo, że nie będzie tani.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • 000bryan (gość)

    Przepisy zniszczyły nie jedną markę w biurokratycznej Unii. Prostota aut jest z premedytacją celowo niszczona tylko dlatego, żeby zarabiać od VAT poprzez niekończących się wymogów wyposażeniowych (krociowe zarobki krwiożerczych korporacji wraz z BŚ),a kończąc na maksymalne możliwe wyciąganie coraz to więcej kasy od posiadacza pojazdu i jeszcze do tego coraz bardziej utrudnić mu na dłuższe użytkowanie nawet gdy dba się o auto z możliwym poszanowaniem środowiska i bezpiecznego użytkowanie w nowych standardach bezpieczeństwa na drodze co nie jest do końca prawdziwe,a tym samym pogarsza się umiejętność kierowania pojazdem np. nie umiałby kierujący zaparkować auta bez czujników parkowania de facto będzie taki kierowca bardziej zwracał uwagę na przyrządy pokładowe (jak w samolocie) niż skupiać na to co się robi - już teraz fatalnie młodzi kierowcy prowadzą niż starsi obyci bez tych "pomocniczych" gadżetów na pokładzie,bo nie ma jak zdrowy rozsądek z bez "ślepego" zaufania w te "wspomagacze".

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Land Rover Defender zdjęcia

Land Rover Defender dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Land Rover Defender Cena