Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38171 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Land Rover Discovery 4 ponownie najlepszy

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Land Rover Już po raz trzeci z rzędu Land Rover Discovery 4 został uznany za najlepszy samochód do holowania przyczep w kategorii do 1900 kg w konkursie „Towcar Awards”. Program testowy samochodów holujących w 2012 roku organizowany był przez brytyjskie magazyny „Practical Caravan”, „What’ Car?” oraz The Camping and Caravanning Club.

Land Rover Discovery 4 był faworytem plebiscytu po wcześniejszej dwukrotnej wygranej. W tym roku samochód ponownie okazał Fot: Land Roversię bezkonkurencyjny dzięki wprowadzeniu do najnowszego modelu ośmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów, która jeszcze bardziej poprawiła płynność jazdy. Dodatkowe usprawnienia w jednostce napędowej spowodowały, że Land Rover Discovery 4 jest bardziej ekonomiczny i wydajniejszy.

Na ocenę w konkursie „Towcar Awards” mają wpływ wyniki licznych testów symulujących rzeczywiste użytkowanie. W samochodach obciążonych do 85% swojej ładowności sprawdzane jest ich przyspieszenie, stabilność przy wysokich prędkościach, hamowanie, awaryjne zmiany pasa ruchu, ruszanie pod górę oraz testy funkcjonalności. Ta ostatnia ocena dotyczy wyposażenia pojazdu w rozwiązania usprawniające pakowanie bagażu, łącza Fot: Land Roverelektryczne do przyczepy, sprawdza sposób montowania koła zapasowego, a przede wszystkim analizuje technologie usprawniające holowanie.

Najnowszy model Land Rovera Discovery 4 wyposażony został kilka nowych rozwiązań usprawniających holowanie, m.in. w funkcję Trainer Stability Assist, która stabilizuje tor jazdy przyczepy oraz automatycznie ją wykrywa. Po przekroczeniu 60 km/h mechanizm zaczyna monitorować zachowanie przyczepy. W przypadku wykrycia jakichkolwiek oscylacji system wykorzystuje selektywne hamowanie odpowiednich kół, aby pomóc rozwiązać każdy potencjalny problem. Ponadto system Towing Assist połączony jest z Surround Camera System, który analizuje trajektorię cofania zarówno samochodu, jak i przyczepy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Land Rover Discovery zdjęcia

Land Rover Discovery dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Land Rover Discovery Cena