Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Land Rover Discovery

Data publikacji: Autor: (mp)

 Nowa generacja modelu Discovery oznaczona jako 3. została zaprezentowana przez Land Rovera.

Najnowszy SUV ma godnie zastąpić swojego świetnie sprzedającego się poprzednika. Do sprzedaży trafi jesienią.

 

Discovery 3 jest pierwszym pojazdem klasy SUV wyprodukowanym przez firmę Land Rover od czasu przejęcia jej przez Forda. Pojazd wyposażono w trzy rodzaje jednostek napędowych. Najsilniejszą, bo rozwijającą moc 295 KM, będzie pochodzący z Jaguara 4.4-litrowy silnik V8 o momencie obrotowym wynoszącym  425 Nm.

 

Pod maskę Land Rovera trafi również sześciocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2.7l., dysponujący mocą 190 KM i momentem obrotowym 440 Nm.
Na rynkach europejskich największą popularność zyska najprawdopodobniej model wyposażony w 4-litrowy benzynowy silnik V6 o mocy 215 KM.

Silniki benzynowe współpracować będą z sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów, posiadającą  możliwość pracy w trybie "ręcznym".  Samochody z silnikami diesla można będzie zamówić z całkowicie manualną skrzynię 6-biegową.

Discovery 3 będzie posiadał stały napęd na cztery koła. Pracę przepustnicy i skrzyni biegów, a także nastawy zawieszenia kontrolowane będą przez komputer. Możliwość całkowitej blokady centralnego dyferencjału z pewnością ułatwi poruszanie się w  trudnym terenie. Jazdę terenową wspomagać będzie także system HDC (Hill Descent Control). Pozwala on na redukowanie  prędkość pojazdu na ostrych zjazdach.

Najnowszy Land Rover dostępny będzie w wersjach 5- i 7-osobowych. . Dbając o wygodę kierowcy i pasażerów styliści tak zaprojektowali nadwozie nowego Land Rovera, aby zapewniało jak najwięcej miejsca. Stąd nieco "kwadratowy" wygląd.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości