Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Land Rover LR3

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Ford W historii Land Rovera premiery nowych samochodów zdarzały się zaledwie dziewięciokrotnie. Najnowszym autem jest LR3.

W historii Land Rovera premiery nowych samochodów zdarzały się zaledwie dziewięciokrotnie. Tym bardziej ciekawi każdy premierowy model. Najnowszym jest LR3.Fot. Ford

 

Samochód  wyposażono w benzynowy silnik V8 o pojemności 4,4 l i mocy 300 KM. Jest to zmodyfikowana jednostka napędowa stosowana w Jaguarze. LR3 rozpędza się do 100 Fot. Ford km/h w 8 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 195 km/h. Sześciobiegowa przekładnia automatyczna przekazuje napęd na wszystkie koła. Auto ma blokadę centralnego mechanizmu różnicowego sterowaną elektronicznie oraz możliwość wyboru trzech ustawień dla jazdy w terenie. W zależności od rodzaju podłoża (piasek, skały czy błoto) system dobiera odpowiedni prześwit pojazdu, czułość układu kierowniczego oraz siłę napędową na kołach.

 Fot. Ford

LR3 dostępny będzie w wersji przeznaczonej do przewozu pięciu lub siedmiu osób.

 

Pierwszy samochód Land Rovera zjechał z taśm montażowych w 1948 r. Napędzany silnikiem 1,6 l miał stały napęd na obie osie. Jego konstruktor, Maurice Wilks, wzorował się na amerykańskim Jeepie. Później auto nabrało własnego, niepowtarzalnego charakteru. W 2000 r.  Land Rovera przejął Ford. LR3  jest pierwszym modelem wyprodukowanym po tej ransakcji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości