Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38527 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Land Rover nagrodzony certyfikatem ekologicznym VCA

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Land Rover Firma Land Rover otrzymała certyfikat VCA, określający poziom wpływu pojazdów marki na środowisko. Dokument wydany został na podstawie kompleksowego badania cyklu życia samochodu Range Rover Evoque – od fazy produkcji, przez użytkowanie, po utylizację i recykling. Świadectwem niskiego wpływu na środowisko może się poszczycić niewielu producentów samochodów na świecie.

Wnikliwej analizie brytyjskiej Agencji Certyfikacji Pojazdów (VCA) został poddany cykl życia modelu Range Rover Evoque. Fot: Land RoverZdobyte informacje pozwoliły przyznać marce Land Rover certyfikat wpływu na środowisko. W raporcie podkreślono wiele procesów, które czynią Range Rovera Evoque najlżejszym i najbardziej efektywnym pojazdem marki. Obejmują one wykorzystanie w produkcji surowców wtórnych, komponentów lekkich, a nawet stosowanej technologii Start-Stop.

„Certyfikat otrzymany za model Range Rover Evoque jest motorem do dalszych udoskonaleń wytwarzania i konstrukcji wszystkich samochodów marki. Land Rover realizuje strategię odpowiedzialnego biznesu i zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne zarówno procesu produkcji samochodów, jak i emisji gazów cieplarnianych w trakcie użytkowania pojazdów” – powiedział Przemysław Szafrański, Land Rover Brand Manager.

Specjaliści VCA zwrócili szczególną uwagę na rozwiązania zastosowane w procesie produkcyjnym modelu Evoque np. zastosowanie najnowszej generacji maszyn do aplikacji farby na dachach samochodów, umożliwiających zmniejszenie zużycia farby i emisji rozpuszczalników. Co więcej, przeprojektowane systemy wentylacyjne w budowie pojazdu pozwalają ograniczyć o 25% zużycie energii elektrycznej.

Firma Land Rover planuje do 2015 roku ograniczyć wytwarzanie w procesie produkcyjnym odpadów o 25%, emisję gazów cieplarnianych o 25%, a zużycie wody ma zostać zmniejszone o 10%. Celem jest także obniżenie emisji CO2 przez produkowane samochody marki o 25%.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Land Rover Range Rover Evoque zdjęcia

Land Rover Range Rover Evoque dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Land Rover Range Rover Evoque Cena