Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37441 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Land Rovery będą budowane Arabii Saudyjskiej

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Koncern Jaguar Land Rover planuje w przyszłości przenieść część produkcji swoich terenowych modeli do Arabii Saudyjskiej. Brytyjczycy chcą również podpisać wieloletni kontrakt z tamtejszą państwową hutą aluminium.

Fot. Archiwum PolskapresseTaki ruch ze strony Land Rovera związany jest z planami szerszego wykorzystania tego materiału w kolejnych modelach. Szef tego koncernu, Ralf Speth przyznał, że jego firma uczyniła w ostatnich latach duży postęp i posiada solidne fundamenty do dalszego rozwoju. Kolejnym krokiem jest właśnie pozyskanie dostawcy aluminium.

Umowa pomiędzy JLR a rządem Arabii Saudyjskiej zostanie podpisana w połowie 2013 roku. Pozwoli to budowę fabryki produkującej Land Rovery i Range Rovery na Bliskim Wschodzie. Pierwsze egzemplarze miałyby opuścić te zakłady w 2015 roku. Wciąż jednak nie wiadomo, które konkretnie modele miałyby powstawać w Arabii Saudyjskiej. Niewykluczone, że będzie to całkowicie nowa konstrukcja bazująca na nowej płycie podłogowej Range Rovera.

Zwiększone wykorzystanie aluminium pozwala obniżyć masę pojazdów, co bezpośrednio przekłada się na niższe zużycie paliwa. Posiadanie dostawcy tego surowca tak blisko fabryki umożliwi znaczną redukcję kosztów. W kolejnych latach nie tylko Land i Range Rovery będą korzystały z takiego rozwiązania. Speth przyznał, że aluminium będzie stosowane także w modelach Jaguara.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Land Rover Range Rover dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Land Rover Range Rover opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Land Rover Range Rover Cena