Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

LandWind X7. Chińska kopia Range Rovera Evoque

Data publikacji: Autor: (mm)

Landwind X7 / Fot. Landwind Chińczycy zaprezentowali model LandWind X7, który do złudzenia przypomina Range Rovera Evoque. Co dokładnie skopiowano?

Landwind X7 / Fot. Landwind Zaprezentowano ostateczny wygląd nowego modelu firmy LandWind o nazwie X7. SUV przypomina Range Rovera Evoque, a kontrowerjse wokół jego stylistyki pojawiły się już po pierwszej prezentacji. Koncern Jaguar Land Rover Automotive nie zamierzał pozwolić na plagiat, ale jak dotychczas nie udało się rozwiązać sytuacji.

Samochód napędzany jest dwulitrowym, turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2.0 i mocy 188 KM.

Pojazd wchodzi do produkcji, a pierwsze egzemplarze X7 trafią do klientów już w przyszłym miesiącu. Dla porównania za najmniejszego Range'a trzeba zapłacić w Chinach ponad 220 tysięcy złotych. LandWind X7 kosztuje 2,5 raza mniej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • realista (gość)

    wcale mnie to nie dziwi całe oprzyrządowanie do produkcji land rover jaguar jest zamawiane na etapie już przedprodukcyjnym z chin tyczy sie to narzedzi do tłoczni form do elementów plastikowych czy form do tłoczni panelów ale i równierz form do elementów zawieszenia generalnie całego oprzyrządowania produkcyjnego efekt taki że jeszcze przed oficjalną premierą modelu a nawet przed testami przedprodukcyjnymi chinczycy dysponuja gotowym modelem! brawo MY!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości