Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Łaskawiec walczy o Puchar Świata w Rajdzie Faraonów

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Łaskawiec Rally Team Łukasz Łaskawiec (22 l.) to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników startujących na quadzie, ma na swoim koncie m.in. trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2011 zdobyte podczas debiutu w tej imprezie.

Tegoroczny sezon jest jednym z najlepszych w jego karierze. Po raz trzeci został Mistrzem Europy w Rajdach Baja (był nim Fot. Łaskawiec Rally Teamrównież w latach 2010-2011), jest też liderem Pucharu Świata. Walka o najwyższy stopień podium międzynarodowego serialu rozstrzygnie się już na przełomie września i października, podczas Rajdu Faraonów.

Rajd Faraonów jest eliminacją Mistrzostw Świata w rajdach terenowych, która odbywa się w Egipcie. Impreza rozpoczyna się 30 września i potrwa do 6 października. Do rywalizacji po egipskiej pustyni zgłosiło się 100 zespołów.  Trasa liczy ponad 2300 km. Podobnie jak w Rajdzie Dakar, w imprezie biorą udział kierowcy samochodów, motocykli, quadów i ciężarówek. To ostatnia w tym roku runda MŚ FIM w off-roadzie. Dla Łukasza Łaskawca jest to także ostatnia możliwość treningu w „warunkach bojowych” przed odbywającym się w styczniu Rajem Dakar 2013.

Fot. Łaskawiec Rally TeamŁukasz Łaskawiec: Rajd Faraonów to długa i ciężka impreza o trasie, która liczący w tym roku ponad 2300 km. Jadę tam po raz pierwszy, dlatego większość informacji, jakie mam o tym rajdzie pochodzą od Jacka Czachora. Wiem, że trasa jest trudna i jednocześnie szybka. Będę z pewnością starał się trzymać tempo, ale mam zamiar pojechać spokojnie, aby być może przyspieszyć w końcowej fazie imprezy. Trzeba oszczędzać silnik i inne podzespoły quada tak, aby dojechać do mety. Każde zawody traktuję także  jako trening przed zbliżającym się Dakarem 2013. Liczą się przejechane kilometry i zdobyte doświadczenie. Do Egiptu jedziemy w okrojonym składzie. W ekipie serwisowej będzie jedynie jeden mechanik – Rafał Wiśniewski i mój koordynator. Z Polski wyruszamy 27 września.

Lider Pucharu Świata wystartuje w Rajdzie Faraonów za kierownicą Yamahy Raptor 700. Na takim samym quadzie ma zamiar zgłosić się także do przyszłorocznego Rajdu Dakar.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • dd (gość)

    Mechanikiem jest Rafał Wasiński a nie Wiśniewski!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości