Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Laury dla Volvo S80

Data publikacji: Autor: Witold Blady

 Volvo S80, flagowy model szwedzkiej firmy, jest pierwszym samochodem na świecie, który uzyskał najwyższe oceny w europejskich i amerykańskich testach zderzeniowych.

Próby przeprowadzono w trzech niezależnych instytutach badawczych. We wszystkich testach Volvo S80 pokonało konkurentów, co pozwala uznać je za najbezpieczniejsze auto na świecie.
Dobra passa największej limuzyny Volvo zaczęła się w lipcu 1999 roku, kiedy w teście zderzenia bocznego S80 uzyskało maksymalną liczbę punktów, za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Pod koniec października br. S80 zwyciężyło także w teście zderzenia czołowego.

Christer Gustafsson, ekspert ds. bezpieczeństwa w Volvo Car Corporation tak skomentował wyniki testów: - Mamy tu szereg wyników różnych badań wykonanych przez trzy niezależne instytucje, które przyniosły zupełnie ten sam wniosek. Polityką firmy jest, aby generalnie nie chwalić się doskonałymi wynikami pojedynczych badań, ponieważ uważamy, że pojedyncze badanie nie wystarcza do oceny poziomu bezpieczeństwa modelu samochodu, jednak tutaj okazuje się, że poziom bezpieczeństwa Volvo S80 to absolutnie światowa klasa.

Fot. Witold Blady

Przeczytaj też: Najbezpieczniej w Volvo S80

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości