Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Le Mans 2016. Kto da sygnał do startu?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Toyota Wyścig w Le Mans to najważniejsza i najbardziej prestiżowa runda serii wyścigów długodystansowych FIA WEC, rozgrywana niemal bez przerwy od 1923 roku. Tegoroczny wyścig na torze Circuit de la Sarthe rozpocznie się 18 czerwca w sobotę o godzinie 15.00.

Fot. Toyota Brad Pitt będzie gościem specjalnym podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans we Francji. Amerykański aktor da kierowcom sygnał do startu. Poinformował o tym na Twitterze Pierre Fillon, prezydent l'Automobile Club de l'Ouest.

Obecnie w najwyższej klasie LMP1 w klasyfikacji producentów startują 3 zespoły – Porsche, Toyota i Audi. Od 2014 roku wszystkie trzy wystawiają bolidy z napędem hybrydowym. Jako pierwsza na pomysł wprowadzenia do wyścigów długodystansowych FIA samochodu hybrydowego wpadła Toyota. Bolid Toyota TS030 Hybrid zadebiutował w wyścigu Le Mans w 2012 roku.

Aktualnie w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Porsche z 56 punktami. Toyota jest na drugim miejscu z wynikiem 43 pkt, a Audi zdobyło do tej pory 41 pkt. Wyścig w Le Mans daje szansę na zdobycie 2 razy większej liczby punktów niż pozostałe wyścigi serii, dlatego jeszcze wszystko może się zdarzyć. Do końca sezonu pozostało 7 wyścigów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Fan LeMans (gość)

    Pierwszą hybrydę wystawiło Audi z modelem R18 e-tron quattro w 2011. Wtedy prototyp #1 Lotterer, Fassler, Treluyer wygral jako 1szy pojazd hybrydowy w Le Mans. Punktacja też się nie zgadza, zaraza ile błędów w artykule liczącym może 5 zdań...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości