Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Łęczna - koniec remontu ulicy Jana Pawła II

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Łęczna - koniec remontu ulicy Jana Pawła II Firma Strabag, z 6-miesięcznym opóźnieniem, kończy dziś remont Jana Pawła II, głównej ulicy w Łęcznej.  Dziś kierowcy jedynie napotkają drobne utrudnienia związane z malowaniem pasów.

Przedłużające się roboty drogowe komplikowały życie kierowcom i mieszkańcom. – Łęczna wyglądała jak plac budowy. Nigdzie nie można było dojechać, bo wjazdy z JP II w boczne ulice były pozamykane. Kierowcy z Łęcznej przez rok mieli horror. W końcu główna ulica w naszym mieście jest otwarta – mówi Grzegorz Mrozik, kierowca z Łęcznej.

W ubiegłym roku firma Strabag wygrała przetarg na przebudowę 1300-metrowego odcinka ul. Jana Pawła II. Do końca listopada ub.r. miała powstać druga nitka jezdni oraz ronda na skrzyżowaniach z ul. Krasnystawską oraz z ul. Targową. Do tego chodniki po obu stronach ulicy oraz niezbędne zjazdy wraz z przebudową podziemnej infrastruktury. – Strabag nie dotrzymał terminu. – Zgodnie z wiosenną deklaracją, wykonawca zakończy prace do końca maja – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, zleceniodawcy tej inwestycji.

Remont ulicy JP II w Łęcznej kosztował ponad 18 mln zł. Prace modernizacyjne obejmowały rozbudowę drogi krajowej nr 82 na odcinku o długości ok. 1,3 km przechodzącym przez Łęczną.

Strabag tłumaczy, że kwestia nieterminowości, to sprawa fatalnych warunków pogodowych, jakie panowały II połowie minionego roku. Koszmar kierowców po roku skończył się. – Kierowcy jadący przez Łęczną napotkają tylko drobne utrudnienia związane z malowaniem pasów i drobnymi pracami wykończeniowymi – kończy Krzysztof Nalewajko.
(P.P.)

Łęczna - koniec remontu ulicy Jana Pawła II
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Łęczna - koniec remontu ulicy Jana Pawła II

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości