Wszystko
o samochodach

Serwisy Specjalne / Tuning Artykuł sponsorowany

Lepiej zapobiegać niż leczyć…

Data publikacji: Autor: Datacol

Fot. Datacol …tak mówią nam lekarze, kiedy mają na myśli nasze zdrowie. Nie zawsze o tej ważnej regule wiedzą użytkownicy pojazdów silnikowych, z którymi jadą do warsztatu najczęściej dopiero wtedy, kiedy samochód już nie może dłużej jeździć, a cena naprawy jest wysoka.

Fot. DatacolSzkoda, bo w wielu przypadkach, pamiętając o konieczności konserwacji instalacji w naszym samochodzie możemy zapobiec wielu niepotrzebnym naprawom. Najwięcej uszkodzeń pojawia się wskutek nieprawidłowego użytkowania pojazdu, a najwięcej awarii ma swój początek w instalacji zasilania samochodu.

Tankując nasz, bardzo często wychuchany i wydmuchany samochód, przy którym spędzamy mnóstwo czasu, by wyglądał doskonale, zapominamy, że jakość paliwa ma znaczenie i wybieramy najtańsze paliwo. A najtańsze, niestety, najczęściej nie jest najlepsze. W wyniku czego, do zbiornika dostają się często zanieczyszczenia, które z czasem powodują zapychanie się wtryskiwaczy i niedrożność w przewodach, przez które płynie paliwo do komory spalania.

Fot. DatacolNie zawsze mamy wpływ na jakość paliwa, bo choćbyśmy  chcieli, to podczas podróży, nie zawsze możemy tankować u naszych ulubionych i sprawdzonych dystrybutorów. Zatem przypadkowo możemy działać niekorzystnie na układ zasilania w aucie.

Energy Project Datacol jest specjalnie opracowaną serią produktów wspomagających konserwację instalacji w pojazdach silnikowych. Najpopularniejsza jest gama do instalacji paliwowej, zasilanej olejem napędowym, benzyną jak również gazem.

Środki Datacol zostały stworzone, by konserwować, ale kiedy samochód sygnalizuje, że ma problemy z układem paliwowym można je stosować jako „lekarstwo”. Kiedy czujemy, że nagle zabrakło mocy, albo, że silnik się dusi… wystarczy wlać do zbiornika z paliwem zatankowanym przynajmniej w 70% jedną butelkę 300 ml preparatu Z350250  do oleju napędowego lub Z350251 do benzyny, by już po przejechaniu kilkunastu kilometrów odczuć zmianę w pracy silnika. Do pojazdów napędzanych gazem proponujemy Z350255, pojemnik 120 ml, którego zawartość należy wcisnąć do pustego zbiornika z paliwem gazowym, przed tankowaniem.

W przypadku, kiedy pojazd nigdy nie był konserwowany i coraz częściej zapychają się w nim wtryskiwacze, pali coraz więcej a z rury wydechowej wydostają się widoczne spaliny, zapraszamy na „operację” czyszczenia wtryskiwaczy. Nasi partnerzy dysponują urządzeniem Dataclean Injection, dzięki któremu czyszczenie odbywa się w ciągu 45 minut, bez demontażu, przy użyciu specjalnego płynu – innego do pojazdów zasilanych olejem napędowym, innego do instalacji benzynowych. Wykaz aktualnie zajmujących się czyszczeniem warsztatów znajduje się na www.datacol.pl/partnerzy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • asdfasdf (gość)

    500 000 km kompaktem na zwykej noPb95. Zero dodatków! Po co to stosować? Paliwa zawieraja niezbędne dodatki, które przetestowano w laboratoriach. Mieszanie tego z cuda wiankami może tylko szarpnąć po kieszeni i być moze coś uszkodzić wsilniku

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości