Wszystko
o samochodach

Serwisy Specjalne / Tuning Artykuł sponsorowany

Lepiej zapobiegać niż leczyć…

Data publikacji: Autor: Datacol

Fot. Datacol …tak mówią nam lekarze, kiedy mają na myśli nasze zdrowie. Nie zawsze o tej ważnej regule wiedzą użytkownicy pojazdów silnikowych, z którymi jadą do warsztatu najczęściej dopiero wtedy, kiedy samochód już nie może dłużej jeździć, a cena naprawy jest wysoka.

Fot. DatacolSzkoda, bo w wielu przypadkach, pamiętając o konieczności konserwacji instalacji w naszym samochodzie możemy zapobiec wielu niepotrzebnym naprawom. Najwięcej uszkodzeń pojawia się wskutek nieprawidłowego użytkowania pojazdu, a najwięcej awarii ma swój początek w instalacji zasilania samochodu.

Tankując nasz, bardzo często wychuchany i wydmuchany samochód, przy którym spędzamy mnóstwo czasu, by wyglądał doskonale, zapominamy, że jakość paliwa ma znaczenie i wybieramy najtańsze paliwo. A najtańsze, niestety, najczęściej nie jest najlepsze. W wyniku czego, do zbiornika dostają się często zanieczyszczenia, które z czasem powodują zapychanie się wtryskiwaczy i niedrożność w przewodach, przez które płynie paliwo do komory spalania.

Fot. DatacolNie zawsze mamy wpływ na jakość paliwa, bo choćbyśmy  chcieli, to podczas podróży, nie zawsze możemy tankować u naszych ulubionych i sprawdzonych dystrybutorów. Zatem przypadkowo możemy działać niekorzystnie na układ zasilania w aucie.

Energy Project Datacol jest specjalnie opracowaną serią produktów wspomagających konserwację instalacji w pojazdach silnikowych. Najpopularniejsza jest gama do instalacji paliwowej, zasilanej olejem napędowym, benzyną jak również gazem.

Środki Datacol zostały stworzone, by konserwować, ale kiedy samochód sygnalizuje, że ma problemy z układem paliwowym można je stosować jako „lekarstwo”. Kiedy czujemy, że nagle zabrakło mocy, albo, że silnik się dusi… wystarczy wlać do zbiornika z paliwem zatankowanym przynajmniej w 70% jedną butelkę 300 ml preparatu Z350250  do oleju napędowego lub Z350251 do benzyny, by już po przejechaniu kilkunastu kilometrów odczuć zmianę w pracy silnika. Do pojazdów napędzanych gazem proponujemy Z350255, pojemnik 120 ml, którego zawartość należy wcisnąć do pustego zbiornika z paliwem gazowym, przed tankowaniem.

W przypadku, kiedy pojazd nigdy nie był konserwowany i coraz częściej zapychają się w nim wtryskiwacze, pali coraz więcej a z rury wydechowej wydostają się widoczne spaliny, zapraszamy na „operację” czyszczenia wtryskiwaczy. Nasi partnerzy dysponują urządzeniem Dataclean Injection, dzięki któremu czyszczenie odbywa się w ciągu 45 minut, bez demontażu, przy użyciu specjalnego płynu – innego do pojazdów zasilanych olejem napędowym, innego do instalacji benzynowych. Wykaz aktualnie zajmujących się czyszczeniem warsztatów znajduje się na www.datacol.pl/partnerzy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

 • asdfasdf (gość)

  500 000 km kompaktem na zwykej noPb95. Zero dodatków! Po co to stosować? Paliwa zawieraja niezbędne dodatki, które przetestowano w laboratoriach. Mieszanie tego z cuda wiankami może tylko szarpnąć po kieszeni i być moze coś uszkodzić wsilniku

 • Warsztat/mechanik (gość)

  100% sprawdzone produkty. Mocno polecam. W nie jednym przypadku gdy wtryskiwacze paliwa według innych warsztatów nadawały się tylko i wyłącznie do regeneracji , usługa czyszczenia układu paliwowego wykonywanego przez nas pomagała a wtryskiwacze oraz reszta układu paliwowego wracała do doskonałej kondycji. Nie bez powodu są stosowane filtry paliwa a wystarczy popatrzeć na taki po przebiegu 30 tyś. km. Czarne osady miękkie i nie rzadko osady stałe w postaci mikroskopijnych grudek. Pozdrawiam Datacol za dobrą współpracę. Wrocław :)

 • Wojciech (gość)

  Jestem wlascicielem pojazdu ktory poprzez partnerski warsztat Firmy Datacol zastosowal srodek do czyszczenia ukladu paliwowego. Wtryski kwalifikowaly sie do regeneracji. Po przejechaniu 200 km praca silnika wrocila do normy, informacje o awarii wtrysku zniknely, moc powrocila i radosc z jazdy. Naprawdę polecam. Lepiej zainwestowac 100 zl i naprawic samemu jak 3000 tys i 2 tygodnie zostac bez samochodu. Pozdrawiam.

 • Sławek (gość)

  Zalałem datakol dziś zobaczymy jaki będzie efekt po jutrzejszym przejachaniu mam trochę km. do zrobienia ok200 było słychać niewielki stukocik na zimnym silniku dało się normalnie jechać zobaczymy ?Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości