Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Letnia motoriada

Data publikacji: Autor: Mirosław Jurgielewicz

Fot. M. Jurgielewicz: Najmłodszym uczestnikiem zlotu był 13-letni Michał Gutowski , który przyjechał z Turku z tatą Markiem. Ponad 70 właścicieli różnych jednośladów – od Harleya Davidsona po Romety – spotkało się na II Zlocie Motorów Ciężkich we Władysławowie.

Ponad 70 właścicieli różnych jednośladów – od Harleya Davidsona po Romety – spotkało się na II Zlocie Motorów Ciężkich we Władysławowie.

 Fot. M. Jurgielewicz: Najm³odszym uczestnikiem zlotu by³ 13-letni Micha³ Gutowski , który przyjecha³ z Turku z tat± Markiem.

Zaprosiliśmy wszystkich miłośników motocykli. Nie chcemy by ludzie dzielili się na harleyowców i innych motocyklistów. Właścicieli wszystkich jednośladów traktujemy jednakowo. Są ludzie z Konina, Koła, Turku, a nawet z Sosnowca. No i oczywiście z Władysławowa. Na przykład kilku chłopaków na skuterach, jest chłopaka na Wuefemce chyba z 1958 roku. Zorganizowaliśmy zlot wspólnie ze starostwem w Turku i pozyskaliśmy sponsorów. Nie będzie to kosztowało więcej niż trzy tys. zł — powiedział Piotr Szewczyński, wicewójt Władysławowa.

 Fot. M. Jurgielewicz: Sporo emocji wywo³a³ konkurs na naj³adniejszy motor zlotu.

Na placu przed strażnicą OSP, na władysławowskim rynku, pojawiły się najróżniejsze modele motocykli. Obok motorynek stanęły potężne Yamahy, obok skuterów — ścigacze. Mieszkańcy Władysławowa nie kryli podziwu na widok tych wspaniałych maszyn. Oklaskiwali je w czasie defilady, w której uczestniczyli i motocykliści i właściciele nietypowych aut — Ogara czy kilkudziesięcioletniej Warszawy.

 Fot. M. Jurgielewicz: Nie zabrak³o tradycyjnego palenia gumy.

Konkurs na najładniejszy motocykl wygrał Jarosław Kwiatkowski z Felicjanowa, który na zlot przyjechał swoją Yamahą. Najstarszy motocykl należał do Zbigniewa Szera, a najstarszym motocyklistą był Henryk Zagozda z Szadowa Pańskiego pod Turkiem.

 

Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego ,,palenia gum’’ — bardzo widowiskowej konkurencji, charakterystycznej dla zlotów motocyklistów. Przeciągano linę, toczono beczki. Był też slalom sprawnościowy. Wszyscy bawili się świetnie.


 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości