Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38852 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Lexus CT będzie crossoverem?

Data publikacji: Autor: (ip)

Kolejna generacja hybrydowego Lexusa CT ma mieć większe wymiary od dotychczasowej i stylistykę zbliżoną do crossoverów NX i RX / Fot. Lexus Kolejna generacja hybrydowego Lexusa CT ma mieć większe wymiary od dotychczasowej i stylistykę zbliżoną do crossoverów NX i RX.

Kolejna generacja hybrydowego Lexusa CT ma mieć większe wymiary od dotychczasowej i stylistykę zbliżoną do crossoverów NX i RX / Fot. Lexus Nie musi to oznaczać zmiany klasyfikacji luksusowego hatchbacka japońskiej firmy, natomiast efektem zwiększenia zewnętrznych wymiarów nadwozia będzie większa ilość miejsca wewnątrz pojazdu.

To nie pierwsza informacja o możliwej ewolucji Lexusa CT w stronę SUV-a – latem ubiegłego roku magazyn MAG-X zaprezentował artystyczną wizję powiększonego CT, inspirowaną prawdopodobnie zdjęciami podwyższonego prototypu tego modelu wykonanymi w Holandii.

Zobacz także: Genewa 2016. Koncepcyjna Honda Civic Hatchback

Jak podaje portal Response, nowy CT będzie oparty na rozwiązaniach opracowanych dla Toyoty Prius czwartej generacji – platformie TNGA i hybrydowej jednostce napędowej z silnikiem 1,8 l.

Premiery nowego Lexusa CT można się spodziewać na początku 2018 roku.

Kolejna generacja hybrydowego Lexusa CT ma mieć większe wymiary od dotychczasowej i stylistykę zbliżoną do crossoverów NX i RX / Fot. Lexus

Kolejna generacja hybrydowego Lexusa CT ma mieć większe wymiary od dotychczasowej i stylistykę zbliżoną do crossoverów NX i RX / Fot. Lexus

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus CT dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości