Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Lexus CT. Kolejna generacja wykorzysta platformę TNGA?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Aktualnie produkowany Lexus CT 200h po niedawnym faceliftingu robi wrażenie dzięki zaktualizowanej stylistyce z charakterystyczną atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry i (opcjonalnym) przejrzystym dachem, jednak już trwają prace nad zupełnie nową konstrukcją, która powinna trafić na rynek w roku 2017 / Fot. Lexus Autovisie, motoryzacyjny dodatek największego holenderskiego dziennika De Telegraaf sugeruje, że kolejna generacja Lexusa CT będzie oparta na tej samej platformie, co najnowszy model Toyoty Prius.

Aktualnie produkowany Lexus CT 200h po niedawnym faceliftingu robi wrażenie dzięki zaktualizowanej stylistyce z charakterystyczną atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry i (opcjonalnym) przejrzystym dachem, jednak już trwają prace nad zupełnie nową konstrukcją, która powinna trafić na rynek w roku 2017 / Fot. Lexus Aktualnie produkowany Lexus CT 200h po niedawnym faceliftingu robi wrażenie dzięki zaktualizowanej stylistyce z charakterystyczną atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry i (opcjonalnym) przejrzystym dachem, jednak już trwają prace nad zupełnie nową konstrukcją, która powinna trafić na rynek w roku 2017.

Zobacz także: Gol Milika w meczu z De Graafschap! Polak popisał się potężną główką

Opracowana dla najnowszego Priusa platforma TNGA (Toyota New Global Architecture) pozwala konstruować samochody odznaczające się większą funkcjonalnością, atrakcyjnością i bezpieczeństwem. Efektem wykorzystania w niej nowatorskich metod produkcji takich jak spawanie laserowe i klejenie, zastosowania zoptymalizowanej, pierścieniowej struktury przestrzennej ramy oraz użycia na dużą skalę stali o podwyższonej wytrzymałości jest jednej strony obniżenie środka masy pojazdu, a z drugiej zwiększenie sztywności nadwozia o 60%. Poprawia to znacznie stabilność i inne własności jezdne samochodu oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy, a jednocześnie umożliwia stworzenie pojazdu o bardziej atrakcyjnej linii i przestronnym wnętrzu.

Wykorzystaniu platformy TNGA w nowym Lexusie CT towarzyszyć będzie zapewne również użycie innych technologii stworzonych dla Priusa IV generacji, w szczególności w zakresie napędu hybrydowego. Hybrydowa jednostka napędowa nowego Priusa wykorzystuje pracujący w cyklu Atkinsona silnik benzynowy 1,8 l o rekordowej sprawności cieplnej 40%, osiąganej dotąd wyłącznie przez silniki wysokoprężne, a także mniejsze i lżejsze silniki elektryczne o większej wydajności, elektroniczny sterownik mocy o stratach mniejszych o 20% i nowe przekładnie o obniżonych stratach energii wskutek tarcia.

Aktualnie produkowany Lexus CT 200h po niedawnym faceliftingu robi wrażenie dzięki zaktualizowanej stylistyce z charakterystyczną atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry i (opcjonalnym) przejrzystym dachem, jednak już trwają prace nad zupełnie nową konstrukcją, która powinna trafić na rynek w roku 2017 / Fot. Lexus

Aktualnie produkowany Lexus CT 200h po niedawnym faceliftingu robi wrażenie dzięki zaktualizowanej stylistyce z charakterystyczną atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry i (opcjonalnym) przejrzystym dachem, jednak już trwają prace nad zupełnie nową konstrukcją, która powinna trafić na rynek w roku 2017 / Fot. Lexus

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus CT dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Lexus CT Cena