Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37865 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Lexus. Czy crossover NX będzie pierwszą hybrydą plug-in tej marki?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Lexus W sieci pojawiły się informacje, że Lexus przygotowuje swoją pierwszą hybrydę plug-in. Przypuszczalnym modelem w takiej wersji ma być crossover NX.

Kilka tygodni temu Toyota oficjalnie ogłosiła, że model RAV4 doczeka się wkrótce wariantu hybrydowego plug-in (PHEV). Siostrzany Lexus również zamierza pójść podobną drogą i zaprezentować swój pierwszy samochód z takim napędem. W przypadku luksusowej marki debiutanckim modelem może stać się SUV podobnej wielkości, a konkretnie model NX.

Lexus sprzedał do tej pory ponad półtora miliona hybryd. Ale w ofercie producenta nie było dotąd żadnego spalinowo-elektrycznego samochodu z wtyczką. Ma to zmienić się już wkrótce, co potwierdzają słowa Scotta Thompsona, szefa australijskiego oddziału Lexusa.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

- Nie mogę podać żadnych szczegółów. Szykują wielką zapowiedź na listopad, a także więcej informacji o czasie debiutu PHEV-ów – komentuje dla portalu Carsales plany kierownictwa marki Scott Thompson. Aktualne pogłoski mówią, że pierwszej hybrydy plug-in ze znaczkiem Lexusa możemy spodziewać się koło 2021 roku.

Istnieją duże szanse, że pierwszym modelem PHEV Lexusa zostanie model NX. Tego SUV-a średniej wielkości japońska marka wprowadziła na rynek w 2014 roku. Samochód jest w pewnym stopniu spokrewniony z Toyotą RAV4 poprzedniej generacji. Podobieństwa są związane z wymiarami auta i zbliżoną konstrukcją, a także układem napędowym – pierwszy RAV4 Hybrid otrzymał jednostkę hybrydową znaną wcześniej z NX-a.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus NX zdjęcia

Lexus NX dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Lexus NX Cena