Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38111 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Lexus i jego znak rozpoznawczy

Data publikacji: Autor: (ip)

Po czym rozpoznać markę samochodu? Najłatwiej po firmowym logo na masce czy pokrywie bagażnika. Samochody Lexus łączy jednak znacznie lepiej widoczna cecha, wspólna dla wszystkich aktualnych modeli: wyjątkowy, podobny do klepsydry kształt atrapy chłodnicy / Fot. Lexus Po czym rozpoznać markę samochodu? Najłatwiej po firmowym logo na masce czy pokrywie bagażnika. Samochody Lexus łączy jednak znacznie lepiej widoczna cecha, wspólna dla wszystkich aktualnych modeli: wyjątkowy, podobny do klepsydry kształt atrapy chłodnicy.

Po czym rozpoznać markę samochodu? Najłatwiej po firmowym logo na masce czy pokrywie bagażnika. Samochody Lexus łączy jednak znacznie lepiej widoczna cecha, wspólna dla wszystkich aktualnych modeli: wyjątkowy, podobny do klepsydry kształt atrapy chłodnicy / Fot. Lexus Charakterystyczny kształt grilla pojawił się po raz pierwszy w zaprezentowanym na początku 2011 roku w Nowym Jorku koncepcyjnym, hybrydowym sedanie LF-Gh, który był prekursorem kolejnej generacji modelu GS. Śmiała, agresywna forma miała na celu podkreślenie silnej osobowości nowych Lexusów, zapewniających oprócz komfortu i doskonałej jakości niepowtarzalny styl oraz wspaniałą przyjemność z jazdy.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Zapowiedź tej formy można było dostrzec w atrapie chłodnicy pierwszej generacji kompaktowego hatchbacka Lexus CT. Choć składała się ona z dwóch oddzielnych części, dolnej i górnej, ich boczne krawędzie układały się już w znajomy kształt z wyraźnie widocznym przewężeniem. Podobny podział widoczny był w czwartej generacji Lexusa GS. Zlikwidowano go podczas faceliftingu w połowie 2015 roku, dzięki czemu szacowny sedan nabrał zdecydowanie bardziej dynamicznej aparycji. Analogiczną zmianę wprowadzono w aktualnej wersji modelu CT.

Prezentując nowe samochody i kolejne generacje wcześniejszych modeli, Lexus konsekwentnie wyposażał je w klepsydrowy grill. Dziś mają go wszystkie auta oferowane przez firmę – od popularnego sedana IS, przez kompaktowy crossover NX i większego SUV-a RX, sportowe coupe RC, po prestiżową limuzynę z napędem hybrydowym Lexus LS 600h i najnowsze coupe LC.

Po czym rozpoznać markę samochodu? Najłatwiej po firmowym logo na masce czy pokrywie bagażnika. Samochody Lexus łączy jednak znacznie lepiej widoczna cecha, wspólna dla wszystkich aktualnych modeli: wyjątkowy, podobny do klepsydry kształt atrapy chłodnicy / Fot. Lexus

Po czym rozpoznać markę samochodu? Najłatwiej po firmowym logo na masce czy pokrywie bagażnika. Samochody Lexus łączy jednak znacznie lepiej widoczna cecha, wspólna dla wszystkich aktualnych modeli: wyjątkowy, podobny do klepsydry kształt atrapy chłodnicy / Fot. Lexus

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • odmieniec (gość)

    Jest dużo informacji, ale o powstaniu znaczka - poziome V - informacji, skąd i kto zaprojektował, nie zauważyłem.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus zdjęcia

Lexus dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Lexus Cena