Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38615 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Lexus LC 500. Będzie hit sprzedażowy?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Wiceprezes Lexus International Mark Templin mówi, że wobec ogromnego zainteresowania klientów sprzedaż Lexusa LC 500 może przekroczyć oczekiwania, zwłaszcza w USA. Firma spodziewa się również, że Lexus LC 500 pozyska dla japońskiej marki zupełnie nowych klientów / Fot.  Lexus Cytując przedstawicieli firmy Lexus, portal Wards Auto podaje, iż japoński producent luksusowych samochodów spodziewa się sprzedaży modelu LC 500 na poziomie 6600 sztuk, z czego 60% ma trafiać na rynek amerykański.

Wiceprezes Lexus International Mark Templin mówi, że wobec ogromnego zainteresowania klientów sprzedaż Lexusa LC 500 może przekroczyć oczekiwania, zwłaszcza w USA. Firma spodziewa się również, że Lexus LC 500 pozyska dla japońskiej marki zupełnie nowych klientów / Fot.  Lexus W ciągu 12 miesięcy od wprowadzenia nowego sportowego coupe do sprzedaży wiosną 2017 roku, firma planuje sprzedać w USA 4000 Lexusów LC 500. Główny inżynier Lexusa Koji Sato mówi, że stworzona podczas prac nad modelem LC platforma GA-L (Global Architecture for Luxury vehicles) będzie stanowić punkt wyjścia dla wszystkich przyszłych modeli firmy z napędem tylnej osi, w tym nowych generacji LS, GS, IS i RC (również z napędem wszystkich kół).

W wywiadzie dla Wards Auto wiceprezes Lexus International Mark Templin mówi, że wobec ogromnego zainteresowania klientów sprzedaż Lexusa LC 500 może przekroczyć oczekiwania, zwłaszcza w USA. Firma spodziewa się również, że Lexus LC 500 pozyska dla japońskiej marki zupełnie nowych klientów.

Zobacz także:  Genewa 2016. Skoda VisionS - zapowiedź SUV-a

Luksusowe, sportowe coupe Lexus LC to seryjny model wywodzący się z samochodu koncepcyjnego LF-LC (skrót od Lexus Future Luxury Coupe). Samochód wyposażono w pięciolitrowy wolnossący, benzynowy silnik V8 o mocy 467 KM i maksymalnym momencie obrotowym 528 Nm, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4,5 sekundy. Napęd przenoszony jest na tylne koła za pośrednictwem 10-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. Zarówno model LC 500, jak i jego protoplasta zostały uhonorowane nagrodami Eyes on Design na North American International Auto Show w Detroit.

Wiceprezes Lexus International Mark Templin mówi, że wobec ogromnego zainteresowania klientów sprzedaż Lexusa LC 500 może przekroczyć oczekiwania, zwłaszcza w USA. Firma spodziewa się również, że Lexus LC 500 pozyska dla japońskiej marki zupełnie nowych klientów / Fot.  Lexus

Wiceprezes Lexus International Mark Templin mówi, że wobec ogromnego zainteresowania klientów sprzedaż Lexusa LC 500 może przekroczyć oczekiwania, zwłaszcza w USA. Firma spodziewa się również, że Lexus LC 500 pozyska dla japońskiej marki zupełnie nowych klientów / Fot. Lexus

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Romero (gość)

  Będzie hit sprzedażowy i to bez wątpienia. Myślę, że ten Lexus będzie miał wzięcie zważywszy na fakt, że jest bardzo mocny i ten moment obrotowy przyprawiąjacy o zawrót głowy. Stylistcznie zasługuje na pochwałe, zresztą jak już przystało na myśl inżynierów ze stajni Toyoty. Oby więcej takich aut spod ich ręki.

 • SOWA do Rowera (gość)

  Mylisz pojęcia - lexus nie produkuje Toyota OK?

 • Robi (gość)

  piękny

 • Robi (gość)

  chętnie kupiłbym go

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus zdjęcia

Lexus dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Lexus Cena