Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Lexus. Nowy flagowy crossover - co wiemy?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Lexus Lexus zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym znak towarowy LQ w kategorii „samochody i ich części strukturalne”. Według opinii opublikowanej przez portal Lexus Enthusiast, LQ może być oznaczeniem nowego flagowego crossovera, opartego na przedstawionym w styczniu w Detroit koncepcyjnym modelu LF-1.

Znak towarowy LQ został zarejestrowany w U.S. Patent & Trademark Office 7 maja 2018 pod numerem 87909977. W nazewnictwie stosowanym przez Lexusa litera L jest zarezerwowana dla modeli flagowych, począwszy od superluksusowej limuzyny Lexus LS, przez nowe coupe Lexus LC, po Lexusa LX – największego SUV-a klasy premium.

Litera Q w nazwie mogłaby oznaczać „Quintessence".

Redakcja poleca: Nie będzie nowych fotoradarów

Dziennikarze japońskiego magazynu Mag-X przewidują, że nowy samochód zadebiutuje z takimi samymi jednostkami napędowymi, jak najnowszy Lexus LS – trzyipółlitrowym benzynowym silnikiem V6 twin turbo oraz hybrydową jednostką Lexus Multi Stage Hybrid System. Przypuszczają również, że w wyczynowej wersji F zostanie wykorzystany nowy, czterolitrowysilnik V8 twin turbo o mocy 600 KM. Z kolei Lexus zapowiada, że możliwa jest także w pełni elektryczna wersja pojazdu oraz wariant zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Zobacz także: Volkswagen up! w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus zdjęcia

Lexus dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Lexus opinie

Oceń swoje auto

Lexus Cena