Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Lexus podbija Rosję

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Lexus Japoński producent samochodów luksusowych sprzedał w maju w Rosji 2212 aut – o 34,5% niż rok wcześniej, zdobywając drugą pozycję w całym segmencie premium z udziałem 18,3% (wzrost o 4,9 punktu procentowego). Dwa modele, RX i NX, zostały liderami swoich segmentów.

Zarówno w maju, jak w ciągu pięciu pierwszych miesięcy tego roku, wyjątkowo chętnie kupowane były crossovery luksusowej marki, zdobywając dominujące pozycje w swych kategoriach. Lexus RX został w maju liderem segmentu E-SUV-Premium z udziałem 22,4% (od stycznia do maja 17,2%), zaś mniejszy Lexus NX awansował na pierwszą pozycję segmentu D-SUV-Premium z udziałem aż 28,9% (od początku roku 24,1%).

Redakcja poleca:

Fiat 124 Spider. Powrót do przeszłości
Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Bestsellerowy RX odnotował też rekordowy wzrost sprzedaży, która w maju wyniosła 874 sztuki, o 182% więcej, niż rok wcześniej. Od początku roku do końca maja w Rosji sprzedano już 3241 Lexusów RX.

Dobrze sprzedawał się również niedostępny u nas flagowy SUV Lexus LX, który w maju zyskał 589 nabywców (wzrost aż o 270,4%), osiągając w swym segmencie udział 26% (o 16% więcej, niż rok wcześniej).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości