Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Lexus pracuje nad małą hybrydą dla modelu GS

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: worldcarfans.com

Fot. Lexus Lexus pracuje nad nową jednostką napędową, która znajdzie się pod maską modelu GS. Dzięki nowemu układowi napędowemu, auto ma stanowić konkurencję dla Audi A6 2.0 TDI oraz BMW 520d.
Fot. Lexus Dotychczas, downsizing, czyli zmniejszenie pojemności silnika, był stosowany głównie w autach segmentu B oraz C. Jednak coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin sprawiły, że na rynku możemy znaleźć również limuzyny wyposażone w niewielkie, czterocylindrowe jednostki napędowe.

CZYTAJ TAKŻE

Oficjalne zdjęcia nowego Lexusa GS

Nowy pakiet sportowy F-Sport do Lexusa GS


Najprawdopodobniej już niedługo do tego grona dołączy Lexus. Koji Sato, szef inżynierów Lexusa, w wywiadzie z portalem Auto Express powiedział, że jego firma pracuje nad kilkoma rozwiązaniami, które mają uczynić model GS bardziej ekologicznym. Jednym z nich ma być nowa, mała hybryda.

Choć Sato nie zdradził żadnych szczegółów technicznych tego układu, możemy przypuszczać, że będzie się on składał z czterocylindrowej jednostki spalinowej, a także silnika elektrycznego. Łączna moc tej hybrydy nie powinna przekraczać 180 KM, zaś średnie spalanie powinno oscylować na poziomie 5,5-6 litrów benzyny na 100 km, przy jednoczesnej emisji CO2 około 120 g/km.

Tym samym, Lexus dołączyłby do grona niemieckich producentów, jak Audi czy BMW, którzy w swojej ofercie mają już ekologiczne odmiany swoich modeli klasy średniej wyższej. Jednak w przeciwieństwie do japońskiej marki, zdecydowały się one na napęd składający się wyłącznie z wysokoprężnej jednostki spalinowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości