Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Wyścigi

Lexus RC F GT3. Debiut w wyścigach 2015

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

W sezonie 2015 Lexus RC F GT3 zadebiutował w renomowanych wyścigach VLN Endurance Championship na torze Nürburgring. Mimo bardzo krótkiego czasu na przygotowanie samochodów i załóg, zespoły Lexusa uzyskały dobre / Fot. Lexus W sezonie 2015 Lexus RC F GT3 zadebiutował w wyścigach VLN Endurance Championship na torze Nürburgring. Mimo krótkiego czasu na przygotowanie samochodów i załóg, zespoły Lexusa uzyskały dobre rezultaty.

W sezonie 2015 Lexus RC F GT3 zadebiutował w renomowanych wyścigach VLN Endurance Championship na torze Nürburgring. Mimo bardzo krótkiego czasu na przygotowanie samochodów i załóg, zespoły Lexusa uzyskały dobre / Fot. Lexus Do czwartej rundy wyścigów wystartowały dwa samochody zespołów Farnbacher Racing i Emil Frey Racing (Ring Racing). Pierwszym jeździli bracia Dominik i Mario Farnbacher, za kierownicą drugiego zasiadali Lorenz Frey, Markus Öesterreich i Jordan Tresson.

Po czterech godzinach morderczej jazdy Lexus RC F GT3 Farnbacher Racing uplasował się na 9. pozycji w klasyfikacji generalnej, wygrywając w klasie SPX. Zespół Emil Frey Racing zajął w klasyfikacji generalnej 11. pozycję i zdobył drugie miejsce w klasie SPX.

Zobacz także: Louis van Gaal nie zamierza odchodzić

Jeszcze większą niespodziankę przyniosła piąta runda VLN Endurance Championship. W pierwszej połowie wyścigu załoga Farnbacher Racing po starcie z piątej pozycji wysunęła się na prowadzenie, ostatecznie jednak do mety ostatniego okrążenia dotarła jako druga (pierwsza w klasie SPX), co dla debiutantów było ogromnym sukcesem. Tak oto Lexus po raz pierwszy trafił na podium VLN.

Takie wyniki uzyskano mimo tego, że przygotowania do startów trwały tylko trzy miesiące,

W sezonie 2015 Lexus RC F GT3 zadebiutował w renomowanych wyścigach VLN Endurance Championship na torze Nürburgring. Mimo bardzo krótkiego czasu na przygotowanie samochodów i załóg, zespoły Lexusa uzyskały dobre / Fot. Lexus

W sezonie 2015 Lexus RC F GT3 zadebiutował w renomowanych wyścigach VLN Endurance Championship na torze Nürburgring. Mimo bardzo krótkiego czasu na przygotowanie samochodów i załóg, zespoły Lexusa uzyskały dobre / Fot. Lexus

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus zdjęcia

Lexus dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Lexus opinie

Oceń swoje auto

Lexus Cena