Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36854 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Lexus RC F niezwykle popularny w Japonii

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Lexus RC F / Fot. Lexus W ciągu zaledwie jednego miesiąca japoński oddział Lexusa zebrał 900 zamówień na najnowszy model RC F, podczas gdy wstępne zakładano sprzedaż na poziomie 30 sztuk miesięcznie.

Lexus RC F / Fot. Lexus Oznacza to, że w 30 dni „rozeszły się” wszystkie egzemplarze przeznaczone do sprzedaży w ciągu 2 lat! Zdaje się, że klienci dostrzegli ogromny potencjał ukryty w tym modelu oraz jego doskonałe osiągi. Z jednego z testów przeprowadzonych przez niezależną organizację AMCI Testing wynika, że w porównaniu z BMW M4 i Audi RS 5, Lexus RC F jest najbardziej stabilny, najlepiej wyważony, a dzięki temu najszybszy.

Wydajność torowa Lexusa RC F to zasługa silnika V8 o pojemności 5 litrów, rozwijającego 477 KM i 530 Nm, ośmiobiegowej skrzyni Sports Direct Shift oraz zastosowanego po raz pierwszy na świecie mechanizmu różnicowego typu torque vectoring, który poprawia przekazywanie momentu napędowego na tylne koła.

Sportowy RC F nie jest jednak jedynym modelem japońskiej firmy, który cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Do tej pory Lexus zebrał w Japonii ponad 1700 zamówień na odmiany RC 350 i RC 300h, przekraczając miesięczny przydział (80 sztuk) aż o 2125%! Japończycy pokochali też model NX, zamawiając w nieco ponad miesiąc 9500 egzemplarzy, czyli o 1357% więcej, niż zakładał producent (700 sztuk miesięcznie).

Lexus RC F / Fot. Lexus

Lexus RC F / Fot. Lexus

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Modele RC (gość)

    Piękne auto szkoda że nie dostępne dla naszych kieszeni, u nas owszem są lexusy ale z niższych półek. Ciekawe czy choć jeden egzemplarz trafi do naszego kraju :) http://modele-rc.com

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Lexus RC-F zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl