Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38173 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Lexus RX 300

Data publikacji: Autor: PRO

Od poprzednika auto różni się głównie kształtem tylnej części nadwozia, ze znacznie bardziej pochyloną tylną klapą i mniejszymi oknami na wysokości przedziału bagażowego.

Przód auta zmienił się nieco mniej - przednie reflektory upodobniły się do tych stosowanych w modelu Avensis.

To nie jedyne podobieństwo do najnowszego reprezentanta Toyoty w segmencie D. W RX300 stosowana jest, podobnie jak w Avensisie, poduszka gazowa chroniąca kolana kierowcy w razie zderzenia czołowego.

Inne charakterystyczne dla nowego Lexusa elementy to dostępne w opcji reflektory oświetlające drogę na zakrętach. System AFS (adaptive front lighting system) oświetla drogę podczas skręcania kierownicą.

Gdy RX300 będzie jechać z większą prędkością reflektory przestawią się i będą oświetlać drogę na wprost, strumień światła zostanie automatycznie podniesiony. Opcjonalnie w nowym Lexusie będzie można zamówić pneumatyczne zawieszenie. Czujniki stale badają położenie nadwozia i przekazują informacje do komputera sterującego. Ten analizuje otrzymane dane i steruje zaworami. W zależności od warunków na drodze i prędkości zawieszenie może mieć charakterystykę sportową lub komfortową. Na życzenie w Lexusie RX300 może być stosowany system audio znanej audiofilskiej firmy Mark Levinson, z dziewięcioma głośnikami. Napęd na koła przekazywany jest za pośrednictwem pięciostopniowej przekładni automatycznej z możliwością sekwencyjnej zmiany biegów Tipmatic.

Silnik RX300 ma sześć cylindrów w układzie V, 3,3 l pojemności i 233 KM. Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa nieco ponad 8 sekund.

Nadwozie nowej generacji Lexusa RX300 jest znacznie obszerniejsze niż u poprzednika. Udało się to uzyskać dzięki powiększeniu rozstawu osi aż o 10 cm. Długość auta zwiększyła się o 15 cm, a szerokość o 2,5 cm.

W naszym kraju nowy Lexus pojawi się już pod koniec maja i wówczas poznamy jego cenę.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus RX dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Lexus RX Cena